אירועי ספורט בעולם

 

אם עדיין לא שמעתם או במקרה שכחתם, קבלו תזכורת: הנה באה עלינו לטובה עוד שנה של מונדיאל, הוא גביע העולם בכדורגל שמתקיים אחת לארבע שנים, והפעם ברוסיה. תקציר הפרק הקודם: במונדיאל 2014 זכתה גרמניה, זו הפעם הרביעית בתולדותיה, אחרי שניצחה את ארגנטינה 1-0. אבל, לא רק מונדיאל צפוי לנו השנה כי 2018 מלאה עד גדותיה באירועי ספורט ברחבי העולם.

אז כדי שתדעו בדיוק מה קורה מתי ותוכלו לבחור לאיזה אירוע אתם רוצים לנסוע, הנה רשימה של כמה מאירועי הספורט הגדולים השנה ברחבי העולם. מוכנים? עשיתם ביטוח נסיעות? למקומות, צא!

1. הגביע העולמי בכדורגל

מתי: 14 ביוני עד ה-15 ביולי

איפה: אצטדיונים שונים ברחבי רוסיה

מה: 32 ימים של חגיגת כדורגל כלל עולמית ובלתי פוסקת. קחו בחשבון שחלק מהמשחקים יתקיימו בערים מרוחקות, שלא לומר נידחות, אז תכננו את הלינה והתחבורה שלכם מראש ואל תשאירו דבר ליד הגורל. הו הא, הנה זה בא.

2. מרוץ 24 השעות של לה מן

מתי: 17-16 ביוני

איפה: לה מן (La Mans), צרפת

מה: זהו מרוץ הסיבולת למכוניות ספורט המפורסם ביותר בעולם והשנה, יתקיים המרוץ ה-86 במספר. במהלך המרוץ, נבחנת הסיבולת של המכוניות אבל גם זו של הנהגים, שלפעמים נוהגים במשך כשעתיים לפני שמתאפשרת להם עצירת מנוחה. בכל רכב יושבים שלושה נהגים שמתחלפים ביניהם במהלך המרוץ.

3. אליפות וימבלדון

מתי: 15-2 ביולי

איפה: וימבלדון (Wimbledon), כמובן. פרבר בדרומה של לונדון

מה: טורניר הטניס הוותיק ביותר בעולם שיחגוג את שנתו ה-141! בהיותו הכי ותיק, הוא גם היוקרתי ביותר ואחד מארבעה טורנירי הטניס הגדולים בעולם, שנקראים גם גראנד סלאם. השלושה האחרים הם אליפות ארצות הברית, אליפות אוסטרליה ואליפות צרפת.

4. טור דה פרנס

מתי: 29-7 ביולי

איפה: מסלולים שונים ברחבי צרפת

מה: מרוץ אופניים שכולל 21 שלבים ומקיף 3,329 קילומטרים. זהו מרוץ אופני הכביש היוקרתי ביותר בעולם ומשתתפים בו טובי הרוכבים מכל קצוות תבל. הקהל מאוד מעורב רגשית, הרוכבים נחמדים והצפייה היא במרחק נגיעה מהמשתתפים במרוץ. אנשים רבים משלבים את הצפייה במרוץ עם בילוי עם חברים ובני משפחה בחיק הטבע – כמה בירות, אוכל טוב ואתם מסודרים.

5. גביע ריידר באירופה

מתי: 30-28 בספטמבר

איפה: פריז, צרפת

מה: זהו גביע גולף שמתקיים פעם בשנתיים ומשתתפים בו 24 השחקנים הטובים בעולם המשתייכים לשתי קבוצות, האחת מאירופה והשנייה מארצות הברית. הקבוצות משחקות זו נגד זו כאשר נכון להיום, ארצות הברית ניצחה 26 פעמים ואירופה רק 13. הדרמה, המתח והגולף האיכותי מושכים אל אירועי גביע ריידר צופים נלהבים רבים.

 

נגישות