ביטוח טיסה וכיסויים נוספים

 

כשקיימים כל כך הרבה סוגים של ביטוח נסיעות, מכיסוי חיות מחמד ועד לביטוח מיוחד ליוצאים לטיול אתגרי, לא תמיד קל לעקוב אחר האפשרויות ולהחליט באיזה ביטוח לבחור.

מה שטוב בביטוח נסיעות זה שבמקום לבצע תשלומים חודשיים שוטפים, אתם פשוט משלמים ביטוח עבור נסיעה אחת. כמובן, שכמו רוב האנשים שלא מחזירים לעצמם את דמי הביטוח, יש סיכוי גבוה שגם אתם לא תחוו אסון טבע או מצב חירום רפואי שיקלקל את החופשה שלכם, אבל אין ספק ששווה לשלם עבור השקט הנפשי שלכם.

ביטוח נסיעות יכול לעזור לכסות הוצאות רפואיות או הפסדים כספיים שמטיילים נדרשים לממן בזמן הנסיעה כמו גם הפסדים כספיים בשל ביטול טיסה ועיכוב טיסה על ידי חברת התעופה או ביטול טיסה על ידכם בגלל מחלה בלתי צפויה שלכם או של בן משפחה קרוב. ביטוח נסיעות נחשב כהגנה הטובה ביותר לנוסעים לחו"ל.

 

סוגי פוליסות לביטוח נסיעות לחו"ל

יש מספר קטגוריות עיקריות בסוגי הכיסוי של פוליסות ביטוח נסיעות חו"ל: ביטול נסיעה, ביטוח נסיעות רפואי (מספק כיסוי רפואי לטווח קצר שנמשך בין 3 ימים עד לשנה אחת, תלוי בפוליסה), ביטוח רפואי ארוך (בעיקר למטרת מגורים, לימודים או עבודה בחו"ל), פינוי חירום רפואי, מוות בתאונה או מכל סיבה אחרת בחו"ל.

 

מה כולל ביטוח טיסה או נסיעה?

חברות הביטוח נפרדות בסיבות שמקובלות עליהן לביטול הטיסה, אבל באופן כללי ביטוח זה מכסה ביטול נסיעה מהסיבות הבאות:

  • מחלה או פציעה.
  • אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב.
  • תאונה בדרך לשדה התעופה.
  • אש או שיטפון בבית שלכם זמן קצר לפני הנסיעה.
  • צו 8
  • ביטול טיסות עקב מהומות במדינת היעד.

 

הביטוח בדרך כלל משלם את ההפרש בין ההחזר שאתם מקבלים מהספק והסכום ששילמתם במקור עבור הנסיעה. וודאו שאתם לא קונים ביטוח מהספק שממנו רכשתם את הטיול כך שאם הספק יפשוט את הרגל ומשהו ישתבש במהלך הטיול שלכם, עדיין תהיו מוגנים.

 

רכישת ביטוח נסיעות

ניתן לרכוש ביטוח נסיעות בשתי דרכים:

  •  כיסוי ביטוחי לכל טיול. ביטוח זה הוא הנפוץ ביותר. פוליסה זו מתאימה למטיילים שלא נוסעים בתדירות גבוהה והיא מספקת להם הגנה לנסיעה אחת. 
  •  פוליסה שנתית/כיסוי רב טיולים,  מספק הגנה לטיולים מרובים שהמבוטח עורך במהלך שנה אחת, אבל אף אחד מהטיולים לא עולה על 30 יום. מיועדת לאנשים שנוסעים לעיתים תכופות והיא מספקת כיסוי לשנה שלמה.

עוד מאמרים בנושא

נגישות