ביטוח טיולי משפחות בחו"ל

משפחות נוסעות לחו"ל מכמה סיבות: כדי להשתתף במפגש כלשהו, באירוע משפחתי או כדי לנפוש ולבלות – ואף אחת מנסיעות אלה אינה חסינה מפני שיבושים שעלולים להתרחש.

הנה סיפור מאלף על זוג שנתקע בפורטוגל 4 חודשים, בעקבות לידה מוקדמת.

במאי 2015, טסו פרד וקים ספראט מניו ג'רסי לחופשה בפורטוגל, כשקים בחודש החמישי להריונה. לפני צאתם לדרך, הם דיברו עם הרופא וידעו שהתאומים אמורים להיוולד רק בעוד 4 חודשים. אבל, הטיול האחרון שלהם כמשפחה בת שתי נפשות הפך לסיוט כאשר קים קיבלה צירי לידה. הבן לא שרד והבת נלחמה על חייה עקב משקלה הנמוך. לאחר שעברו יותר מ-100 ימים, רצה זוג ההורים הטרי לחזור הביתה ולהתחיל לנהל חיים נורמליים עם התינוקת החדשה.

כשהתינוקת הייתה בריאה מספיק כדי לחזור לארצות הברית, התברר שהיא לא תוכל לעלות על טיסה מסחרית רגילה כי היא זקוקה לתעבורה צמודה לשירות רפואי יקר מאוד שהביטוח של בני הזוג לא מכסה. חברת הביטוח מצידה טענה שלא מדובר בהכרח רפואי וההורים יכולים להמתין עד שהתינוקת תתפתח ותוכל לטוס בטיסה רגילה.

לא נלאה אתכם במסע הייסורים של זוג ההורים שהצליח בסופו של דבר להגיע עם התינוקת לביתם, אבל כדאי ללמוד לקח מסיפור זה, ולהבין עד כמה חשוב להצטייד בכיסוי ביטוחי מתאים לפני שיוצאים לטיול משפחתי בחו"ל.

מהם הסיכונים שכרוכים באותם טיולי משפחות בחו"ל?

חלק מהדברים הלא צפויים שיכולים להשתבש בטיול המשפחתי, כוללים:

  • הילד שלכם חולה – הסיוט של כל הורה הוא שהילד יחלה ולא יוכל לקבל עזרה רפואית כשיזדקק לה. כשאתם מטיילים באזור זר, אתם לא יודעים היכן המתקן הרפואי הקרוב ביותר, ובטח שלא אם הוא פתוח או אם יש בו צוות רפואי שיוכל לעזור. אם אתם צריכים טיפול רפואי דחוף במהלך הטיול שלכם, למי תוכלו להתקשר?

 

  • יעד הטיול שלכם נהרס – אם אזור המגורים ביעד שלכם נהרס בשל אסון טבע שקשור למזג האוויר כמו הוריקן, טורנדו, רעידת אדמה או שיטפון, איך תוכלו לכסות את כל העלויות שכבר שילמתם מראש ואולי לתכנן יעד אלטרנטיבי?

 

  • הרכב השכור נגנב – אם תשכרו רכב לטיול המשפחתי שלכם והוא יינזק או ייגנב, ללא כיסוי ביטוחי מתאים, ייתכן וכול העלויות הקשורות לתביעה נגדכם ישפיעו על תקציב המשפחה שלכם למשך שנים ארוכות. אם הרכב השכור נגנב או ניזוק, איך תשלמו עבור עלות התיקונים וחיובי השכירות?

 

  • אושפזתם במהלך הנסיעה – אם תאושפזו בעת הנסיעה עם המשפחה, במיוחד עם ילדים צעירים, מי ידאג לילדים שלכם ויוודא שיגיעו הביתה בשלום? למי תוכלו להתקשר כדי שיגיע מהבית אל מיטת חולייכם בבית החולים?

 

  • הבית הושחת בזמן שהייתכם בחו"ל – אם הבית שלכם הושחת או ניזוק בשריפה כשאתם מטיילים בחו"ל, ורוצים לחזור הביתה כדי להעריך את הנזקים ולטפל בדברים, איך תוכלו לכסות את הוצאות הנסיעה שלכם ולהזמין טיסה חדשה הביתה?

 

  • אתם זקוקים לעזרה או לעצה – בכול פעם שאתם נוסעים למקום חדש, אתם עלולים להיות במצב שבו תצטרכו עצה או סיוע חירום. ואולי גם עזרה בתקשורת בשפה המקומית הזרה. אם אתם זקוקים לעצה, לייעוץ משפטי או לסיוע בשפה זרה, למי תוכלו להתקשר?

 

בכול המצבים האלה תבוא לעזרתכם חברת הביטוח, ובלבד שרכשתם ביטוח טיולי משפחות בחו"ל שמתאים לנסיעה שלכם.

נגישות