הקרנבל בברזיל - המסיבה הגדולה בעולם

 המסיבה הגדולה ביותר עלי אדמות

הכל יכול לקרות במסיבה הגדולה על אי אדמות אל תשכחו גם ביטוח נסיעות

בכול פברואר חוזרים לרחובות ריו דה ז'נרו הקולות והמראות של הקרנבל המפורסם. המסיבה הידועה ביותר בעולם מתקיימת בחודש שלפני תקופת הצום הנוצרי (lent) עוד מאז המאה ה-18 והיא תוססת היום יותר מאשר אי פעם, כאשר שני מיליון אנשים נהנים כל יום ממועדוני הסמבה הידועים כ-בלוקוס (Blocos).

מצעד הסמבה הוא האירוע המרכזי של קרנבל ברזיל המדהים והוא המועד החשוב ביום בשנה לבתי הספר לסמבה בעיר. זוהי ההזדמנות שלהם להראות לעולם מהי מרהיבות כשהם מבצעים את ה-Sambódromo. ההמונים שיוצאים לרחובות הופכים את ריו מעיר חוף נינוחה למועדון לילה ענק. בקיצור, שום דבר עלי אדמות לא יכול להציע חוויה של מסיבה כמו הקרנבל של ריו.

לא לשכוח להישאר בטוחים ומוגנים

לפני שנמשיך לספר על הקרנבל, כדאי להיות מודעים לכך שלמרות שהבלוקוס נמצאים תחת פיקוח כבד, השוטרים לא יכולים לראות כל דבר בכול עת. בבלוקוס הגדולים יותר עלולים לפרוץ קרבות, כך שכדאי להישאר ערניים ולהבטיח מקום מפגש במקרה של בריחה מירה, במידת הצורך. שמרו על חפציכם מאובטחים וסמויים מעיני הכייסים, נעלו נעלים סגורות כדי לשמור על הרגלים מוגנות מפני זכוכית שבורה ושאר מפגעים.

ובעיקר, לפני שאתם יוצאים לדרך הצטידו בביטוח מתאים שיגן עליכם גם במקרה של פגיעה פיזית וגם במקרה של אובדן או גניבה, חס וחלילה.

מסיבת בלוקו

חגיגות הקרנבל מתחילות עם יותר מ-500 בלוקוס רשמיים, מסיבות רחוב שמתקימות כחודש לפני השבוע הארוך של מצעדי הסמבה וממשיכות במשך שבועיים לאחר מכן. משאיות של מוסיקאים מובילות את השירה והקהל רוקד בתוואי המיועד לכך שבו הכלל היחיד הוא שאין כללים: גברים בלבוש של נשים, נשים לבושות בביגוד מינימלי, ה-Cerveza וה-Caipirinhas (משקה וקוקטייל ברזילאי) זורמים חופשי, והנקישות הראט-אה-טאט הידועות של כלי ההקשה הברזילאים לא פוסקות לרגע.

הבלוקו המסורתי ביותר מתקיים בסופי שבוע סביב מצעד הסמבה: Cordão do Bola Preta הוא הוותיק והגדול ביותר. מתוך כל ה"בלוקו" ה-Monobloco הוא אחד הידועים והחזקים בברזיל וכולל מאות תזמורות נשיפה וכלי הקשה, ואילו ה-Banda de Ipanema הוא אחד המסורתיים ביותר ומביא את המסיבה הקלאסית אל החוף.

בלוקוס מודרניים פופולריים הם Sargento Pimenta (סרג'נט פפר), מחווה של ברזיל לביטלס ו- Quizomba שממזג צלילי סמבה עם ביצועים לשירים של גדולי הרוק כמו נירוונה וסקס פיסטולס.

מי שיש לו סיבולת גבוהה יכול לחגוג כל היום וללכת מבלוקו אחד למשנהו. קוד הלבוש הוא "כיף" אבל היזהרו מקבוצות צעירים שנקראים Bate Bolas, הם לבושים כליצנים צבעוניים ואוחזים מטקות בידיהם ונוטים לפגוע במשתתפים...

מצעד הסמבה

רבים מהאנשים שעובדים מאחורי הקלעים של המצעד משתייכים לקהילות העניות ביותר של ריו ולא יכולים להרשות לעצמם כרטיס לאירוע המרכזי. במקום זה, הם מנסים לתפוס מקום בחזרות שמאפשרות כניסה חופשית בשבועות שלפני הקרנבל. בחזרות האחרונות, ביום ראשון האחרון שלפני הקרנבל, אוהדי הסמבה המושבעים ביותר וחברי בתי הספר לסמבה ממלאים את המושבים של ה-Sambódromo. למרות שהצועדים לא לובשים את התלבושות הראוותניות, זה המקום שבו טמונה התשוקה הנלהבת ביותר לסמבה. האווירה מחשמלת ואפילו גברים מבוגרים ואנשים בקהל שרים בהתלהבות ורוקדים כשמושמע ההמנון של בית הספר שלהם.

המצעד העיקרי כולל כעשרה בתי ספר לסמבה שבכול אחד יותר מאלף משתתפים והם מתחרים במהלך הלילה מ-8 בערב ועד 7 בבוקר. השבוע מסתיים עם מצעד האלופות שמציג לראווה את ששת בתי הספר הטובים ביותר.

נגישות