גיל הזהב - הגיל המושלם לטיול המושלם

גיל הזהב, הוא בדיוק הגיל להגשים חלומות. הימים נינוחים ופנויים, הילדים כבר גדולים, את המשכנתא סיימתם לשלם, ואף אחד לא כופה עליכם לוח זמנים מצומצם – זה הזמן לארוז את המזוודות, ולצאת לראות עולם.

אם נדמה לכם שהגיל מביא עימו מגבלות שיפגעו בטיול החלומות שלכם – תחשבו שוב. כמו כל מטייל בעולם (או בארץ), חשוב להקפיד על כללי בטיחות, ורצוי לבחור ביטוח נסיעות מקיף ואיכותי טרם הנסיעה. התאמה מיטבית בין אופי הטיול שאתם בוחרים ליכולות שלכם – תאפשר לכם טיול חלומי, לכל מקום ובכל גיל. קבלו את חמשת הטיפים, לטיולים בעולם בגיל הזהב

#1 – קבעו את יעדי הטיול ואת המסלול שלו בשימת לב מרבית

כאמור, טיולים לגיל הזהב הם אפשריים, בכל גיל ובכל רמת יכולות וכושר גופני – הכל עניין של תכנון מקצועי ומדוקדק. הנה כמה דוגמאות:

  • אם אתם סובלים מלחץ דם נמוך, בצקות, או סתם קשה לכם בטיסות ארוכות – שקלו לבחור ביעדים קרובים או בטיסות עם "קונקשן" ארוך (כלומר, טיסה במקטעים)
  • אם קשה לכם בהליכות ארוכות, ואתם כבר אחרי הגיל של יציאה לטרקים של חמש שעות הליכה למשך שבוע – בחרו במסלולים שלא דורשים הליכה מרובה. יש משפחות ומטיילים רבים שמעדיפים טיולים פחות "למיטיבי לכת" – ולא צפוי קושי באיתור טיול שכזה
  • בחירת היעד לטיול עשויה גם להיות מושפעת מרגישויות, אלרגיות או מגבלות רפואיות – לדוגמה, אם אתם אלרגיים לפרות – וותרו על ביקור בהודו, שם הפרות מסתובבות באופן חופשי בין הרחובות

#2 – וודאו שיש לכם תמיכה לאורך כל הדרך

לאורך שנות גיל הזהב, אנחנו אולי קצת מאבדים את האומץ (או הרצון) לצאת להרפתקאות בהן אנחנו יודעים רק את נקודת ההתחלה – ומעדיפים חוויה מאורגנת ומותאמת ליכולות ולרצונות שלנו. על כן, ההמלצה היא לבחור בטיולים מאורגנים, או מאורגנים אישית (למי שמעדיף לטייל בזוג ולא בקבוצה), כאשר כל אשרות הכניסה, הכרטיסים, לוחות הזמנים, דרכי ההגעה ואפילו הארוחות – מתואמות מראש לנוחותכם המרבית

#3 – לכל מקום יש אינספור דרכים המובילות אליו

במהלך הטיול, ייתכן שתוכלו להגיע ליעדים ואטרקציות במספר דרכים – למשל, ברגל או ברכב. אתם לא חייבים להגביל את בחירתכם – רק וודאו שאתם מכירים את שלל האפשרויות, על מנת שתבחרו את זו המתאימה לכם ביותר באותו היום. לדוגמה, בימים נוחים ובמסלולים קצרים – תוכלו ליהנות מהליכה רגלית מהנה, שתמריץ את הדם ותאפשר לכם לחוות עוד קצת מהמקומות שבהם תהיו. במקרים אחרים – אולי תעדיפו נסיעה במונית, ברכבל, או ברכב שכור.

#4 – בטיחות וביטוח

במהלך הבחירה בטיול הבא שלכם לחו"ל, חשוב ליידע את סוכנות הנסיעות ו/או את המדריך העתיד לבלות איתכם, בנוגע לכל מגבלה – כמו מגבלת תנועה, רגישות למזון, וכדומה. צפו מן הגוף שיארגן את הנסיעה שלכם להתייחס לכלל הסעיפים והרגישויות שלכם לכל אורך הטיול.

אולם גם בטיול מתוכנן לעילא ולעילא, ישנם אירועים בלתי צפויים. וודאו שמסלול הטיול שלכם בטוח מכל בחינה – אם אתם בוחרים ביקור במקום גבוה, חוויית אקסטרים כמו טיסה במטוס קטן או חוויות דומות אחרות – וודאו כי האטרקציה בטוחה מספיק עבורכם, שיש סיוע רפואי במידת הצורך ואל תוותרו על ביטוח נסיעות לחו"ל שיהווה גיבוי נוסף.

#5 – צאו, תיהנו, וחזרו בשלום

לאחר שבחרתם, תכננתם, וידאתם ואתם משוכנעים שהמסלול והטיול מתאים לכם בדיוק – זה הזמן להניח את הדאגות בצד, לארוז את המזוודה שלכם ולצאת להרפתקה חלומית בחיוך רחב. טיולים בחו"ל הם הזדמנות נפלאה לחוות חוויות חדשות, להכיר חברים חדשים, להדק את הקשרים הבינאישיים (למשל, כשאתם נוסעים עם בן או בת הזוג) ואולי הכי חשוב – להתחבר לאותה תחושה של עצמאות ושמחה פנימית.

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות