גיל הזהב - הזדמנות לצאת לראות עולם

גיל הזהב הוא הזדמנות פז לצאת לראות עולם - ככה עושים את זה נכון

לצאת לטרק בנפאל, לעשות סיבוב פסטיבלים באירופה או להתסלבט על החוף בביירון ביי – מי קבע שטיול בעולם שמור רק לאחרי הצבא או לחופשות הסמסטר של סטודנטים? אנחנו בדעה שהגיל הכרונולוגי הוא לא מגבלה. ההפך, אם פרשתם לפנסיה ויצאתם לחופשי אחרי חיים שלמים של מחויבויות, מגיע לכם לראות כמה עולם שבא לכם ולצבור כמה חוויות חדשות לגמרי. שני פנסיונרים אמריקאיים, דבי (58) ומייקל (69) קמפבל, התארחו ב-55 דירות Airbnb, טיילו ביותר מ-30 מדינות והמציאו מחדש את החיים כגמלאים. הם גם מסבירים לכם איך עושים את זה.

לסדר את המספרים

אתם מכירים את זה שרק לאחר שכבר יצאתם לחופשה נופל לכם האסימון ואתם פתאום קולטים את גודל ההוצאה? אז אנחנו, מספרת דבי, לא יכולים להיכנס למצב הזה. המטרה שלנו היא לבזבז את אותו הסכום, בממוצע, שהיינו מבזבזים אם היינו ממשיכים לחיות בבית. לכן אנחנו מוציאים 90 דולר ללילה עבור לינה, פחות או יותר, תלוי במדינה שבה אנחנו מטיילים. נכון שאפשר להוציא הרבה יותר כסף על לינה, מוניות או מסעדות, אבל אפשר לעשות זאת גם בפחות. במקום בית שלם, אפשר לשכור רק חדר אחד ובמקום לבקר במדינות יקרות כמו נורבגיה ושוויץ, תוכלו להעדיף את מרוקו, ספרד או כל מקום אחר בדרום מזרח אסיה.

ספונטניות מתוכננת

אנחנו תמיד מתכננים בין  3 עד 6 שבועות קדימה, אומר מייקל, ואף פעם לא סתם נסחפים עם הרוח. בדרך כלל אנחנו נמצאים בכול מקום כ-10 לילות רצופים ואף פעם לא עצובים כשצריך לעזוב, כי תמיד נוכל להסתובב ולחזור. אנחנו תמיד דואגים לקנות לנו ביטוח נסיעות מתאים, מיד אחרי שאנחנו בוחרים את היעד. ועוד טיפ קטן - כשאנחנו מסתכלים על בית ה-Airbnb שבו נתארח, אנחנו מוודאים שיש בו מנורות לילה משני צידי המיטה ואנחנו תמיד מקפידים לקרוא את הביקורות שנכתבו על המקום.

צאו לדרך

בכול עיר שבה מוצעים טיולי הליכה חינמיים, אנחנו מצטרפים לטיול כזה ביום הראשון שלנו במקום. זה עוזר לנו להתמצא ולהחליט מה כדאי לנו לעשות בעיר, אומרת דבי. ברגע שאנחנו מגיעים לבית שלנו, אנחנו מכינים את רשימת המצרכים הנדרשת, מגלים היכן נמצא השוק, וקונים דברים בסיסיים כמו דגני בוקר או חלב. כשאפשר, אני משתתפת בשיעורי בישול מקומיים. זה תמיד אתגר לבשל מאכלים חדשים – אף פעם אי אפשר לדעת מה הם יכללו. אנחנו קונים מצרכים חדשים בכול מקום שאליו אנחנו מגיעים, כך שאת מה שנשאר אנחנו משאירים מאחור.

בלי תירוצים

אל תדחו את היציאה שלכם לטיול בעולם בגלל שהבריאות שלכם לא מאה אחוז, אומרת דבי. למייקל היו בעיות עם מפרק הירך, אני ניצולת סרטן וסובלת מנוירופתיה – יש לנו צרות משלנו. אבל המוח שלנו פעיל, וכך גם הגוף.

להיות גמישים

אתם באמת צריכים לאהוב את בן או בת הזוג שאיתו אתם מטיילים כי אתם עומדים להיכנס לגמלאות 24/7, מסביר מייקל. רוב הזמן זה עולם נהדר, רק שימו לב שאתם נינוחים ונהנים, ולא מתווכחים ורבים, פשוט כי חבל על כל דקה.

לא לארוז יותר מדי דברים

התיקים שלנו קלים, אומרת דבי. אנחנו לובשים את אותם הבגדים כל הזמן, כך שהכלל החדש שלנו הוא שחשוב להגיד משפטים כמו "אוי, את נראית יפה היום". אנחנו אוהבים לקרוא ולשחק במשחקים, אז תמיד יש לנו בתיק כמה משחקים וספרי קריאה. לא סוחבים מזכרות אבל לוקחים אתנו את הכריות שלנו כך שבכול מצב נוכל לסמוך על זה שיש לנו שתי כריות רכות ונעימות.

זה אורח חיים, לא בריחה מהחיים

המנטרה שלנו היא "אנחנו לא בחופשה". אנחנו מתגוררים בבתים של אנשים בערים שאנחנו רוצים לראות. אין ספק שאנחנו רואים כמה מהנופים והמקומות היפים בעולם, אבל אנחנו לא מחפשים לזכות באיזה תואר אלופי התיירות. אנחנו עושים רק מה שאנחנו רוצים. ותמיד שוהים בשכונה אמיתית. יש ימים שבהם אנחנו יוצאים לטיולים ארוכים, עושים לנו פיקניק או משחקים שבץ-נא בערב. חוץ מזה אנחנו יוצאים לקונצרטים רבים ככול האפשר.

 

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות