ביטוח לחו"ל – האם זה תמיד חיוני?

 

ביטוח נסיעות לחו"ל ממזער לא מעט סיכונים כספיים שעלולים להתרחש בעת נסיעה לחו"ל, גם אם מדובר בקפיצה קטנה לסוף שבוע או לפגישת עסקים. אף אחד לא מחוסן מסיכונים כגון: תאונת דכים, מחלה, ביטול נסיעה, אבדן מטען, גניבה, פעולת טרור, פינוי חירום ואפילו, חלילה וחס, העברת הגופה חזרה לישראל.

הפוטנציאל שאבדן כלשהו יתרחש משתנה בהתאם לנוסע ולתנאי הנסיעה. לדוגמה מספר מצבים אפשריים: כמה זמן מראש שילמתם עבור הנסיעה, מהם תנאי ההחזר הכספי של כרטיס הטיסה שרכשתם, מהו המצב הבריאותי שלכם, מה ערך המטען שלכם, מהו יעד הנסיעה שלכם ואיזה ביטוח כבר יש לכם באמצעות ביטוח רפואי, ביטוח כבעלי בית או ביטוח של כרטיס האשראי שלכם.

עבור חלק מהנוסעים, ביטוח הוא עסקה מצוינת, עבור אחרים פחות. מהם הסיכויים שתזדקקו פתאום לאותו ביטוח בריאות לחו"ל, עד כמה אתם מוכנים לקחת על עצמכם את הסיכון שבנסיעה ללא ביטוח ועד כמה הביטוח שווה לכם מבחינת השקט הנפשי? אלה הן שאלות שכדאי לכם לשקול, להבין את האפשרויות שעומדות בפניכם ולקבל החלטה מושכלת לגבי ביטוח הנסיעה לחו"ל.

מה כולל ביטוח נסיעות לחו"ל?

תפריט הביטוח לחו"ל כולל חמישה סעיפים עיקריים: ביטול טיול, הפסקת טיול, בריאות, מטען וטיסות. על נושאים אלה אפשר להוסיף כיסויים נוספים, אם אתם רוצים לכסות חששות ספציפיים סוגי הפוליסות השונים נמכרים ברוב המקרים בשילוב כלשהו – בדרך כלל לא קונים בנפרד ביטוח של המטען, ביטוח רפואי או ביטול טיול אלא רוכשים חבילה שכוללת את רוב הסעיפים או את כולם. אם אתם רוצים רק סוג אחד של כיסוי ביטוחי, כמו ביטוח רפואי, יהיה עליכם לבקש זאת (אם כי ייתכן שתקבלו הצעה שכוללת גם כיסוי לביטול טיול או לביטוח מטען).

"ביטוח מקיף" מכסה את כל האמור לעיל, בתוספת הוצאות שנגרמות במקרים שבהם הטיול התעכב, שהפסדתם את הטיסה או שהחברה שינתה את מסלול הנסיעה שלכם.

בשנים האחרונות לא מעט חברות ביטוח מציעות חבילת ביטוח מקיפה שמשמשת כפוליסת הביטוח העיקרית שלכם. החברות יטפלו בהוצאות השונות, לא משנה איזה ביטוח אחר יש לכם (למשל, אם כבר יש לכם ביטוח רפואי כלשהו). זה יתרון אמתי למי שרוצה להימנע מהוצאות שיצטרך לממן מכיסו כשהוא בחו"ל, כפי שתראו להלן.

מהו היתרון של פוליסה שכוללת ביטוח בריאות לחו"ל?

אמנם, לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח בריאות לנסיעה שלכם, אתם יכולים לבדוק אם הביטוח הרפואי שלכם בחו"ל מכוסה על ידי תכנית בריאות קיימת. אבל, גם אם לתכנית הבריאות שלכם יש כיסוי בינלאומי, אולי תעדיפו לרכוש פוליסת בריאות לחו"ל מיוחדת. רכישת כיסוי עיקרי שיטפל בעלויות הטיפול הרפואי עד לגובה מסוים, תמנע מכם תשלום של השתתפות עצמית.

בנוסף, מצבי חירום כרוכים בהליכים יקרים כמו אשפוז בבית חולים. כשיש לכם ביטוח בריאות לחו"ל, בית החולים יעבוד ברוב המקרים ישירות מול ספק הביטוח שלכם לגבי החיוב, מה שלא יקרה במקרה של ביטוח בריאות רגיל, אזי תידרשו לשלם מכיסכם הפרטי. את ההחזר תקבלו רק כשתחזרו לארץ. 

לרכישת ביטוח נסיעות לחצ/י כאן.

נגישות