הנשיקה עליכם - חופשות הסילבסטר המומלצות בעולם

ערב ה-31.12 הוא כנראה הרגע הגלובלי החגיגי בעולם, גם כשמוציאים את ההקשר הדתי (כמו שקורה בישראל) מדובר בפסטיבל ענק ובמעין תחרות סמויה ליצירת ערב זוהר של חגיגות בצבעים שונים ומשונים. אז יצרנו עבורכם רשימה של היעדים הכי מומלצים לחופשת שסילבסטר, אז לא לשכוח לעשות ביטוח נסיעות ובואו נתחיל לספור לאחור ונגלה איפה הכי כדאי לספור לאחור השנה.

פריז –

שדרות האליזה, מגדל אייפל והסיין הם מקום טוב להיות בו בחופש ולא משנה נקודת הזמן. אבל אם בכל זאת אנחנו חייבים, אז ערב השנה האזרחית החדשה מבשר לנו חגיגות של מיליוני צרפתים ששיאם כמובן במופע זיקוקים עם תפאורה שעליה המציאו את המשפט  -  אם לא הייתה קיימת היו צריכים להמציא אותה.

 

לונדון –

חגיגת הזיקוקים נוסח הממלכה מתרכזת בעיקר באזור הגלגל הענק, אבל אל נא לכם לזלזל בכיכר טרפלגר שם תקבלו תצפית לא פחות מרהיבה מהגלגל, אבל כן פחות מרהיבה במידה ותבחרו להציץ אל השמיים המוארים תוך כדי שייט על נהר התמזה. אגב, לא בטוח שזה רלוונטי לכל אחד, כי החוויה הבאה דורשת כיס עמוק במיוחד, אבל בלונדון לא חסר מסעדות שמתהדרות בנקודת תצפית המאפשרת לכם גם למצוא את עצמכם על אחד הגשרים מהם תוכלו להתרשם מהזיקוקים גם כן. חוץ מהזיקוקים לונדון מקיימת את התהלוכה הגדולה ביותר באירופה שכוללת תזמורת, צועדים, שחקנים, אקרובטים, ליצנים, פרשים, ועוד עשרת אלפי משתתפים, למשך כשלוש שעות תוכלו לחוות את הפלא הזה שיוצא מכיכר פיקדלי ומסתיים בפרלמנט.

 

ניו יורק -  

כנראה הרגע הכי מצופה, נצפה וצפוי במהלך היממה החגיגית. כדור הבדולח של כיכר טיימס יורד בדיוק בחצות ואלפי חוגגים מריעים מהכיכר המוארת בעוד שמיליוני צופים מקבלים את האישור הסופי שהשנה החדשה כבר כאן. הדקה הזו בחצות הלילה של ה-31.12 היא שעתם של האוהבים, אשר מפגינים אהבה המונית ברחבי הרחובות 43-51, שדרת ברודווי וגם בשדרה השביעית.

 

ריו דה ז'ניירו –

הקרנבל הגדול בעולם מתפאר בחגיגה לא פחות מפוארת מאשר באירועי פברואר בעיר השמחה בעולם. קרוב ל-2 מיליון חוגגים חורכים את האזורים החגיגיים יותר של העיר, כאשר האירוע המרכזי מתקיים איך לא בקופה קבאנה. ארבעת קילומטרי החוף מציגים לראווה במות ענקיות עם אומנים מפורסמים ומרגשים. דוכני מזון ושתייה שמביאים לכם את כל הקולינריה הברזילאית במיטבה, ויותר מהכול – מזג האוויר קיצי שזה ללא ספק הקלף המנצח של ריו.

 

לאס וגאס –

חגיגה? לאס וגאס? אז העיר שהיא מסיבה תמידית וקצת עיר מסביב לא נשארת אדישה למצעדים ברחבי העולם, ולמרות שכולנו שומעים ומכירים על כיכר טיימס בניו יורק, לאס וגאס מקיימת מצעד זיקוקים על גבול התצוגה הארטילרית. בין לבין, יש גם את לאס וגאס מסביב, בתי המלון היו מתקשטים באורות וצבעים, אבל הם נראים ככה כל השנה בכל מקרה. האירוע המרכזי מתפרס לאורכו של ה"סטריפ" שנסגר לתנועת מכוניות ונפתח לתנועת חגיגות באורך של לא פחות מ-4.5 קלימוטרים ו-300,000 צועדים שחוגגים סילבסטר בווגאס וכולנו יודעים מה זה אומר ולא יכולים להרחיב.

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות