השכונות הכי מגניבות בערי העולם

שלא תצאו תיירים: השכונות הכי מגניבות בערי העולם

כולם מכירים בעל פה את שמותיהן של הערים הגדולות והמרכזיות בעולם. ערים כמו לונדון, ניו יורק ופריז תמיד ימשכו אליהן מבקרים סקרניים. אבל לדעת מה הן האופנות המקומיות המשתנות, ובכללן השכונות הטרנדיות, שהופכות את חיי העיר למרגשים כל כך, זה כבר סיפור אחר. לשם כך התכנסנו היום וריכזנו בשבילכם קצת מידע פנימי על השכונות החמות ביותר בכמה מהערים הפופולריות ביותר בעולם, לפי ה-Lonely Planet, כדי שחס וחלילה לא תפספסו את העיקר.

המשולש, ליסבון

תמונה: Dr.G.Schmitz, ויקיפדיה

בנתיבו של קו החשמלית האיקוני מספר 28 נח לו מקבץ של שלושה רחובות שמכונה המשולש. שנים של מחירי שכירות נמוכים יותר בחלק זה של ליסבוו משכו אל השכונה דור חדש של יוצרים ויזמים שמחדשים את המבנים המוזנחים ברחובות פוקו דוס נגרוס (Poço dos Negros), סאו בנטו (São Bento) ופואיאס דה סאו בנטו (Poiais de São Bento), ופותחים עסקים לצדם את מוכרי העתיקות הוותיקים ומסעדות בבעלות משפחתית.

מקוריות והעדר כמעט מוחלט של תיירים הם האטקרציה העיקרית – בלו אחר צהריים בהצצה לתוך חנויות יחודיות כמו חנות ספרי מסע, החנות שמייצרת ומוכרת את תערובות התה שמוכנות במקום ומכולת-בוטיק קטנה. עצרו לנוח בבית הקפה ביום שהופך לבר בלילה או בבית הקפה בהשראה סקנדיבית.

ורסטרבו, קופנהגן

חנות פרחים בוורסטברו, קופנהגן

הודות להיסטוריה הצבעונית ולמרות הפופולריות הגדלה שלה, השכונה הקולית ביותר של קופנהגן הצליחה לשמור על רמות המגניבות שלה. ורסטרברו (Vesterbro) היא ביתה של אמנות הרחוב הטובה ביותר בעיר ועמוסה בכל טוב של חנויות מיוחדות, שווקי רחוב, מסעדות וברים.

גם אם לא תעשו שום דבר אחר שם, לכו לטייל בשכונה רעבים. בווסטרברו תמצאו גן עדן לחובבי אוכל ואינספור אפשרויות. צמאים למשהו קר? חובבי הבירה יכולים לטעום מתוצרתן של מבשלות השיכר המקומיות.

פארק סאנסט, ניו יורק

תמונה: GK tramrunner229, ויקיפדיה

זוהי אחת השכונות הכי מדליקות והכי פחות ידועות בברוקלין. סאנסט פארק (Sunset Park) מאגדת בתוכה תערובת מגוונת מאוד של תרבויות ומסורות.

בצד המזרחי נמצאת צ'יינה טאון של ברוקלין, על מסעדותיה, חנויות התה והבוטיקים שלה. בצד המערבי תמצאו קהילה דרום אמריקאית גדולה וכמות נכבדת של ברים ידידותיים. ביניהם, בדיוק במרכז, נמצאת שכונת סאנסט פארק, על אחת הגבעות הגבוהות ביותר בברוקלין, שמשקיפה על הנוף האורבני המרשים של מנהטן.

טוטינג, לונדון

תמונה: Ian Wright, Flickr

שכונת טוטינג (Tooting) בדרום לונדון התפתחה והפכה לשכונה סופר מגניבה בשנים האחרונות, אבל לא אבדה אפילו גרם מהקסם המחוספס שלה. למרות הקרבה שלה לשכונות מרובעות משהו, טוטינג היא שכונה מרתקת, מקורית ורב-תרבותית. הרחוב הראשי שלה הוא אחד ממסדרונות הקארי הטובים ביותר באנגליה עם מסעדות אסיתיות מצוינות.

השוק של טוטינג הוא המקום לעשות בו קניות וגם לשבת באחד הברים המיוחדים שנמצאים בו. יש בה גם פארק רחב ידיים ואת הבריכה הגדולה ביותר בבריטניה.

מה נשאר? לקנות כרטיס (וביטוח נסיעות כמובן), לזרוק כמה דברים למזוודה ולצאת להתחכך עם השכונות הטרנדיות ביותר בעולם.

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות