איך לשכור רכב ולהשאיר את דמי ההשתתפות העצמית בכיס

הבשורה הגדולה כבר כאן!

 

״אני אדיוט, אדיוט מוחלט״. מכריז על עצמו בן שלפינג (Ben Schlapping), שכותב בלוג טיפים לנוסעים לחו"ל. בן כותב, ״אני נוהג מגיל 16 ומעולם לא היתה לי תאונה. אפילו דוח לא קיבלתי… אבל כששכרתי רכב מיורפקאר בנמל התעופה של מינכן, יצאתי מהחנייה, פגעתי במוט ושרטתי את הדלת בצידו של הנהג באופן רציני. התאונה הכי מטומטמת שאפשר להעלות על הדעת…״. אגב, בן היה ללא כיסוי ״ביטול השתתפות עצמית״

אז מהו מוסר ההשכל? ובכן, אליו נגיע בסוף המאמר:) לפני כן, סקירה זריזה של המצב הקיים.

אתם נמצאים על סף נסיעה לחו״ל, הדרכונים מוכנים, הכרטיסים הוזמנו, הצטיידתם במספיק בגדים ואפילו בתכשיר דוחה יתושים שיגן על עצמכם מפני עקיצות, אבל האם לא שכחתם משהו?

ביטוח הנסיעות הוא רשת הביטחון שלכם במקרה שדברים ישתבשו, והוא צריך להופיע בראש רשימת ההכנות לטיול. טיול בחו״ל הוא אמנם הרפתקה כיפית אבל לא תמיד עוברת ללא הפתעות. לפעמים, הרפתקה לא צפויה עלולה להסיט אתכם מהמסלול שתכננתם בג׳ונגל המרק ולהשאיר אתכם חלילה כואבים ודואבים בדרך לבית החולים הקרוב.

אם במהלך הטיול אתם גם מתכננים לשכור מכונית בחו"ל, כנראה שכמו רבים אחרים תבצעו את ההתקשרות דרך הסניף הישראלי של חברת ההשכרה ותבחרו במעמד זה את כל הפרטים הנדרשים. לא רק סוג הרכב, מספר הנהגים וגילם, אלא גם את סוג הביטוח. זהו הרגע שבו תתבקשו לבחור אם לרכוש מחברת ההשכרה גם כיסוי ״ביטול השתתפות עצמית״ שיוכל לחסוך לכם כספים רבים במקרה של נזק או תאונה.

אבל האם כיסוי ״ביטול השתתפות עצמית״ שמציעה חברת ההשכרה הוא האטרקטיבי ביותר שקיים בשוק? ממש לא!

המנוסים שביניכם יוכלו להעיד על ניסיונות השכנוע האלגנטיים של חברת ההשכרה שתזהיר אתכם מפני ההשלכות האפשריות אם תרצו לעזוב את המקום בלי ביטוח שכולל כיסוי כל נזק וגם ״ביטול השתתפות עצמית״. כושר השכנוע של נציג החברה יכול בקלות להשפיע עליכם ואתם כבר לא ממש בטוחים מה לרכוש והיכן. ועל החששות הללו בדיוק מסתמכות חברות ההשכרה...

רוצים להיות מוכנים בפעם הבאה שאתם שוכרים רכב?  אם כן, חשוב שתדעו שיש לכם אפשרות לרכוש ביטוח שישחרר אתכם מדמי ההשתתפות העצמית, ובעלות נמוכה.

השתתפות עצמית - כמה זה עולה לי?

ביטוח הרכב השכור כולל בין היתר גם אלמנט של השתתפות עצמית. זהו הסכום הראשוני שאותו נדרש שוכר הרכב לשלם מכיסו במקרה של נזק או תאונה.

סכומי ההשתתפות העצמית של השוכר נעים בדרך כלל בין 1,000  ל-1,500 דולרים – סכום לא מבוטל! למרבה המזל יש דרך להימנע מתשלום זה, בעת הצורך, על ידי רכישת כיסוי "ביטול השתתפות עצמית".

כיסוי "ביטול השתתפות עצמית"

כבר במעמד ההתקשרות הראשונית של השוכר עם חברת השכרת הרכב, החברה מציעה לו לרכוש את הכיסוי: "ביטול השתתפות עצמית".

במקרה שתסרבו, כאשר תגיעו לדלפק החברה בחו"ל כדי לקבל את הרכב שלכם החברה תחזור ותנסה להציע לכם שוב לרכוש כיסוי זה. האם כדאי להיענות להצעה זו?

 

אז מהי הבשורה הגדולה? רק 8 דולר ליום

אנחנו ב-PassportCard מאפשרים ללקוחותינו הרוכשים ביטוח נסיעה לחו"ל לרכוש גם כיסוי "ביטול השתתפות עצמית", ובמחיר זול במיוחד של 8 דולרים (הן עבור רכב פרטי והן עבור קרוואן). כך תוכלו לצמצם בקלות את העלויות של השכרת רכב בחו"ל. אז מה אתם מעדיפים – לשלם דמי השתתפות עצמית מלאים, או להשאיר את ההשתתפות העצמית בכיס?

נגישות