זמן קרנבל - המסיבה הגדולה בעולם

 

לא משנה בדיוק לאיזה אירוע תלכו, הפסטיבל הגדול בריו דה ז'נירו שבברזיל הוא מסיבה של פעם בחיים גם אם חוזרים אליה מדי שנה. אז אם כבר החלטתם שנוסעים אבל תהיתם איך בדיוק שורדים את השבוע הפרוע ללא פגע, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לחגוג כאילו אין מחר ולצאת מזה בשלום.

1.המובן מאליו: שמרו על הכסף והחפצים שלכם

אין ספק שבמקרה הזה, חגורת הכסף הנסתרת הישנה והטובה היא חברתכם הטובה ביותר. מאוד לא מומלץ לשאת את הכסף או הטלפון הסלולרי באחד הכיסים, כי בקרנבל מסתובבים גם כייסים. לכן, הכניסו הכול לחגורת הכסף ולבשו אותה מתחת לבגדים. כמובן שאם אתם רוצים לצלם אל תחששו לשלוף את הטלפון הסלולרי, רק אל תשכחו להחזיר אותו למקומו הבטוח לאחר מכן. מעבר לזה, מומלץ שלא לענוד תכשיטים יקרים או כאלה שנראים יקרים.

2.היו מוכנים לפלירטוטים

מסיבות הרחוב הללו סובבות בעיקר סביב השתייה, הריקודים והמפגשים בין אנשים, ועבור חלק מהחוגגים, גם הפלירטוט עם כמה שיותר אנשים. בדרך כלל, אלה הם הגברים שניגשים לנשים במהלך הפסטיבל והתיירות נוטות לקבל הרבה תשומת לב. בדר כלל, מדובר בניסיונות פלירטוט תמימים למדי וקחו בחשבון שיהיו גברים שינסו לאחוז בזרועכן כדי להשיג את תשומת לבכן. אם אינכן מעוניינות, פשוט אמרו לא או התרחקו, על פי רוב זה יספיק. אם אתן כן מעוניינות, אל תופתעו אם יצא לכן לנשק מישהו עוד לפני שתדעו מה שמו. זה הכול חלק מרוח הקרנבל.

3.תכננו את הקרנבל שלכם

התכנון מראש ישפיע מאוד על ההנאה שלכם מכל החגיגות. אם אתם מתכננים ללכת לצפות בתהלוכות, מומלץ להבטיח שההסעות הלוך וחזור מההוסטל שלכם כלולות במחיר הכרטיס שקניתם. ככה, יהיה לכם הרבה יותר קל ונוח להגיע לסמבודרום, האזור שבו מתקיימות התהלוכות, ולחזור ממנו. ברור מאליו שמסיבות הרחוב שיתקיימו בקרבת מקום הלינה שלכם אינן דורשות תכנון מראש ואליהן תוכלו פשוט להגיע וליהנות. אבל, אם יש בכוונתכם ללכת למסיבות רחוב בחלקים אחרים בעיר, כדאי לתכנן מראש את אופן ההגעה אליהן כי רחובות רבים סגורים לרגל הקרנבל. כדאי גם לבדוק באיזו שעה נגמרת כל מסיבה כדי שתדעו לאיזו מסיבה להמשיך משם.

4.בחרו את ה-Bloco שלכם

בפורטוגזית, Bloco היא מסיבת רחוב ולכל אחד יש את סגנון המסיבה החביב עליו. הבחירה מראש תעזור לכם להתאים את המסיבות השונות להעדפות האישיות שלכם, בין אם אתם מעדיפים מסיבות ענק רעשניות או התכנסויות קטנות ורגועות יותר. מסיבות רחוב כמו Banda de Ipanema, Sargento Pimenta אוCordão do Bola Preta הן ענקיות, כאשר זו האחרונה מושכת אליה מיליוני אנשים. מסיבות אחרות, כמו Carmelitas או Suvaco do Cristo הן מעט מתונות ורגועות יותר.

5.אל תאבדו את הראש לגמרי

למרות שזה מרגש מאוד לחגוג עם מאות אלפי אנשים ברחובות, חשוב יותר לשמור על צלילות כלשהי ולא להפריז בשתייה. למרות שהקרנבל נוטה להיות בטוח באופן יחסי, השתכרות עד אבדן הכרה היא לעולם איננה מומלצת, על אחת כמה וכמה כשאתם מבקרים במדינה זרה. ומכל מקום, הכינו מראש את תרופת ההאנגאובר (חמרמורת) שלכם, לכל מקרה שלא יהיה.

6.אל תשכחו לשתות

הטמפרטורות בריו יכולות להגיע ל-40 ולהרגיש כמו 50 מעלות צלסיוס. כשמוסיפים לזה את שתיית האלכוהול המרובה ואת חום הגוף שעולה בעקבות הריקודים והשיטוטים בין המסיבות, מקבלים את התנאים המושלמים להתייבשות מהירה. לכן, הבטיחו שאתם שותים הרבה מאוד מים כדי למנוע מכת חום והתייבשות.

 

הכי חשוב לפני שנוסעים לחגוג הוא להצטייד בביטוח נסיעות לחו''ל.

נגישות