חופשת סקי עם הילדים

 

אם חשבתם שחופשות סקי מתאימות לצעירים עם סנובורד, או, לחילופין, למבוגרים שקולים שכבר יודעים מה הם עושים – תחשבו שוב. הטרנד בחדש בעולם, הוא חופשות דווקא סקי למשפחות. מעבר לעונג שבלראות את הקטנטנים מגלחים את העצים ממסלולי הסקי הירוקים – זה פשוט נפלא לשבת עם דור ההמשך לשוקו של סוף יום גלישה מספק. כל מה שאתם צריכים לדעת לפני חופשת סקי מפנקת בהשתתפות כל המשפחה – במדריך שלפניכם.

רגע לפני שמתחילים לארוז

אנחנו תמיד אומרים שחופשה טובה מתחילה כבר מהבית – עם ארגון נכון של החופשה מבעוד מועד. חופשת סקי נדרשת לארגון מיוחד, על אף שאת ציוד הסקי בוודאי תשכרו באתר הסקי שאליו מועדות פניכם. חשוב לזכור לקחת איתכם ביגוד חם ומקצועי, רצוי תרמי (כזה ששומר על חום הגוף), במידות המתאימות לילדים. מכף רגל ועד ראש, הלבישו אותם גרביים, מכנסיים, חולצות ומעילים, כפפות, צעיף, וכובעים איכותיים המתאימים למזג האוויר הצפוי ביעד שלכם.

אם הילדים שלכם קטנים, אנחנו ממליצים לבדוק את האפשרות לשכור ביגוד או להשאיל אותו. עבורכם, חובבי הסקי המבוגרים, ההשקעה בביגוד תרמי איכותי תחזיר את עצמה על פני חופשות מרובות – אבל הילדים, שיגדלו כבר בזמן לחופשה הבאה שלכ, לא יזכו ליהנות מספר פעמים מחליפות החורף שתשיגו עבורם.

בנוסף, חשוב לזכור שחופשת סקי היא חופשת אקסטרים – וככזו, אנחנו ממליצים בחום על ביטוח נסיעות הכולל סעיפי אקסטרים מתאימים. אל תוותרו על ביטוח נסיעות מקיף שיאפשר לכם נסיעה בראש שקט, עם הידיעה שבאירועים בלתי צפויים, החל מאבדן המזוודה ועד, חלילה, פציעות סקי – הדאגות הכלכליות למימון ההוצאות, לא יטרידו אתכם.

הילדים מתחילים לגלוש

מדריכי גלישה מקצועיים באתרי הסקי המובילים באירופה מספרים כי הילדים המקומיים מתחילים לגלוש כבר בגילאים צעירים מאוד – החל מגיל שלוש, והם קולטים את כללי הגלישה במהירות מפתיעה. על כן, אתם מוזמנים לשקול חופשת סקי עם קטנטנים כבר בגילאים צעירים מאוד, אולם חשוב לדעת שככל שהילדים שלכם צעירים או בעלי פחות משיכה טבעית לגלישה – ייטב אם תמצאו אתרי סקי המספקים הדרכה אישית או הדרכה מותאמת לילדים בקבוצות של לא יותר משלושה ארבעה ילדים למדריך. חשוב לקחת בחשבון את פערי השפה – אם הילדים שלכם צעירים והם לא דוברים את שפתו של המדריך – הוא יהיה חייב להיות חברותי וגמיש מספיק על מנת שיצליח להדריך אותם דרך התנועות הראשונות שלהם על השלג – במספר מילים מצומצם, בליווי פיזי ובפנטומימה...

אגב, מספרים לנו אותם מדריכים - גלישה סנובורד, הדורשת מהילדים גם שיווי משקל – היא פחות אינטואיטיבית, וילדים המעוניינים ללמוד לגלוש בסנובורד, מומלץ שיהיו בני לפחות 11-12.

המטוס נחת? הנה ארבעה טיפים שיהפכו את חופשת הסקי עם המשפחה למוצלחת במיוחד:

  • זה הזמן להתארגן על "תיק ילדים" מיוחד - גלישה היא עסק מעייף, וחשוב שאתם, המלווים של הצעירים העושים את צעדיהם הראשונים בגלישה, תיערכו לספק להם רגעים של הפוגה בימים עמוסים יחסית. קחו איתכם חטיפי אנרגיה, בקבוקי מים, ואת הדובון האהוב. קחו איתכם גם שקיות ניילון, ג'ל לניקוי ידיים, פלסטרים (תמיד טוב שיש), משקפי שמש איכותיים שמתאימים לילדים, קרם נגד שמש, מטפחות לחות – וכל מה שלדעתכם תצטרכו במהלך היום על פסגות אתר הסקי שבחרתם.
  • שחררו אותם להתנסות - הורים רבים נוטים לגונן על ילדיהם בשלבי הלימוד הראשונים – בעוד דווקא הילדים שנשארים עם מדריך מנוסה וללא ה - "ריפוד" המגן של ההורים – קולטים את עניין הגלישה מהר יותר. אם אתם יודעים שאיתרתם לילדיכם מדריך מקצועי, טוב, ובעל גישה בריאה לילדים – שחררו את הילדים שלכם להתנסות. הם בידיים טובות.
  • הקפידו על ביגוד וציוד סקי מתאים ונוח לילדים - באתרי סקי שאינם חזקים באירוח ילדים, לא תמיד תמצאו מבחר מספק של ציוד סקי המתאים להם. חשוב שתדעו – די בנעלי סקי במידה לא מתאימה, כדי להרוס לכל המשפחה את החופשה. וודאו, ושוב וודאו, כי כל ציוד הסקי מתאים בדיוק לילדים, ושעד כמה שניתן – נוח להם להשתמש בציוד.
  • שמרו את הערבים פנויים ורגועים - אז נכון, אתם בעיירת סקי, ובוודאי ישנן שפע של אפשרויות לבילוי של ערב, עם או בלי הילדים. חשוב לזכור, כי מכל סוגי הספורט – סקי הוא אחד התחומים המתישים ביותר, במיוחד אם עליתם וירדתם מפסגות המסלולים כל היום. הילדים שלכם מגיעים בסוף יום הפעילות תשושים, וכדאי לאפשר להם לישון ברגיעה, כדי שיתעוררו מחר טעונים ומלאי ציפייה להרפתקאות יום הסקי הבא.
נגישות