טיול המשפחות שהשתבש מאוד... ומוסר ההשכל לכולנו

טיול משפחות אמור להיות חוויה מגבשת, מקרבת שמבטיחה זיכרונות נהדרים לכול החיים. אבל מה קורה אם משהו משתבש? נכון, כולנו מרגישים ש"לי זה לא יקרה"... אז רק לשם ההדגמה, הנה סיפור שמדבר בעד עצמו.

כריסטין ווב-וולקר (Kristin Webb-Walker), יצאה בחודש מרץ השנה לשיט בקריביים עם שני ילדיה בני 15 ו-17, ועם אחותה שהייתה מלווה בבתה, בבנה ובכלתה.

"אני זוכרת שאמרתי לג'סטין, בני הבכור, ששכחתי את ביטוח הנסיעות שלנו. אני אף פעם לא יוצאת בלעדיו, אבל כשהגענו לספינה... הבנתי ששכחתי", מספרת קריסטין ומוסיפה שהפלגות הן סוג הבילוי המקובל עליה, ואף פעם לא קרה ששכחה להזמין ביטוח מיד לאחר שרכשה כרטיסים לטיול. הפעם, היתה עמוסה מאוד בעבודה ושכחה. הבן הרגיע אותה שהם כבר יצאו להמון הפלגות ואף פעם לא קרה כלום. אז היא בחרה להירגע וליהנות מהשיט.

כשהספינה עגנה, כולם ירדו לסיור בעיירת הנמל ושתי האחיות וילדיהן התפצלו וקבעו להיפגש באחד החופים המוכרים שם יבלו יחד עד שיגיע מועד החזרה לספינה. בסביבות הצהריים הגיע הזמן לצאת למקום המפגש בחוף. כיוון ששני הבנים של קריסטין גדלו על אופנועים וקריסטין עצמה היא רוכבת מנוסה, הרעיון לשכור אופנוע נשמע מעולה (נכון שהזהירו אותה שלא לעשות זאת, מודה קריסטין, אבל כיוון שהרגישה מנוסה מאוד וכמי שרכבה פעמים רבות בעבר, בחרה באופנועים).

קריסטין מודה כי "הטעות הראשונה היתה לשכור אופנוע, נקודה". אבל הטעות נעשתה והם יצאו לדרך. הם הגיעו לחוף והכול היה בסדר אבל כשרצו לחזור לספינה, הבן גילה שחסר אוויר בצמיג האחורי של האופנוע שלו. המשמעות היא שעליו לרכוב יחד עם אמו על אותו אופנוע. וזו כבר בעיה, כי קריסטין לא מיומנת בהרכבת נוסע נוסף על האופנוע שלה.

בכול אופן, האחות יצאה עם ילדיה לכיוון הנמל במונית כשבדרך עצרו בעיר לשופינג מהיר, ואילו קריסטין ובניה יצאו ברכיבה לכביש הראשי. הם החלו להאיץ כשלפתע נקרעה רצועת הקסדה שלה. הבן, שישב מאחוריה הצליח לתפוס את הקסדה וניסה להחזירה לראשה של האם מה שגרם לקריסטין לאבד את השליטה על האופנוע. היא פגעה בסוללת בטון במהירות של מעל 60 קמ"ש. "הבן, תודה לאל", מספרת קריסטין, "נחת על קקטוס, אבל לי לא היה מזל וכנראה שהתהפכתי כמה פעמים עד שנחתתי על סלע".

קריסטין לא זכרה את התאונה אבל הבנים אמרו שלקח שעה עד שהאמבולנס הגיע. צוות האמבולנס החל לגרור את קריסטין מהתעלה ותוך כדי כך משכו אותה ברגל שהיתה שבורה וקריסטין צרחה מכאבים. היא נלקחה לבית חולים, אבל שם לא יכלו לעזור לה. נחשו למה? נכון, לא היה לה ביטוח נסיעות. לאחר בדיקות שונות, בית החולים דרש העברה כספית של כ-5,000 דולרים לפני שיחל לטפל בפצעיה.

קריסטין כמובן לא חזרה בזמן לספינה אבל צוות הספינה – שלא בדק את מצבה ולא דאג לבטיחותם של הבנים שנותרו במקום זר עם אימא מאושפזת בבית החולים – לא אפשר לאחותה לעזוב את הספינה בטענה שזו עומדת להפליג ולקריסטין קרתה תאונה קלה והיא אמורה לחזור עם ילדיה כבר בערב בטיסה הביתה (סיפור מופרך לחלוטין).

בנוסף לבעיות האשפוז של האם, הבנים הצעירים נותרו ללא מסמכים כך שאי אפשר היה להטיסם הביתה. הם גם לא דיברו ספרדית, שפת המקום. בקיצור, הכול הסתבך.

כדי לקצר את סיפור מסע הייסורים הארוך, ברור שהטיול המשפחתי הזה גבה מחיר גבוה, לא רק בצורת כאבים פיזיים ומפח נפש אלא גם בתשלום גבוה עבור הנזק לאופנוע (למרות שקריסטין ביטחה את האופנוע בפוליסה שאמורה לכסות תאונות, החברה טענה שלא...), הטיפול הרפואי והאשפוז, ומימון החזרה הביתה של האם ובניה.

מוסר ההשכל ב-4 מילים: פוליסת ביטוח לחופשה משפחתית

כפי שהשם מרמז, ביטוח נסיעות למשפחה מיועד למטיילים במסגרת טיול משפחות, כשבדרך כלל מדובר בזוג הורים + עד 4 ילדים (עד גיל 18). אם אתם נוסעים עם המשפחה פעם או פעמיים בשנה, פוליסת ביטוח משפחתית אמורה להיות זולה יותר מאשר ביטוח נפרד לכול אחד מבני המשפחה.

ביטוח משפחתי יכול לכלול, בנוסף לביטוח הרפואי, גם תוספות כמו ביטוח מטען, כיסוי גבוה יותר עבור מקום לינה חלופי או פיצוי עבור ביטול נסיעה.

עוד מאמרים בנושא

נגישות