טיול קרוואנים - איך להתכונן מראש

 

 

אין ספק שטיול קרוואנים הוא תקופה מיוחדת במינה מלאה בחופש, בכיף ובריגושים אבל הוא גם תרגיל בלוגיסטיקה ובהתמודדות עם צורת חיים שונה לפרק זמן שנע בין כמה ימים לכמה חודשים. אז כדי לעזור לכם להתכונן כמו שצריך ולנצל עד תום את ההזדמנות המופלאה שטמונה בטיול קרוואנים, חוץ מלעשות ביטוח חו"ל מתאים לכם ולרכבכם, הנה עוד כמה טיפים לפני שתצאו לדרך.

1. הכינו רשימת מכולת

בזמן החופשה תצטרכו מגוון רחב של פריטים שישמשו אתכם ויעזרו לכם להיות מאורגנים. לכן, אפילו אם אתם לא רגילים לזה הכינו רשימה של מצרכי מזון, משחקים מסוגים שונים לבילוי זמן איכות יחד, פריטים יומיומיים כמו סדינים, מגבות וכלי רחצה, ולא פחות חשוב – כל הציוד הנדרש לטיפול בקרוואן עצמו כמו שמן, מים וציוד לתיקון תקרים. אל תשכחו להכניס לרשימה גם ערכת עזרה ראשונה, חומרי ניקוי וכלי מטבח שונים.

2. בדקו את הקרוואן היטב

עוד לפני שתצאו לדרך, בדקו שהקרוואן במצב תקין לנסיעה. אם תתחילו לנסוע ואחרי יום שלם של נסיעה תגלו שמשהו לא עובד כו שצריך, תתחילו את כל החופשה על רגל שמאל. אם אינכם מרגישים בטוחים מספיק ביכולתכם לזהות תקלות, עדיף למצוא איש מקצוע שיערוך את הבדיקה בשבילכם.

והרי לכם טיפ מקצועי חשוב – מומלץ לעצור חמש דקות אחרי שהתחלתם בנסיעה ולעשות סיבוב בדיקה נוסף מחוץ לקרוואן. כך, אם שכחתם או פספסתם משהו, תוכלו לתקן את הטעות מיד בהתחלה ולא אחרי שכבר עברתם כברת דרך רצינית.

3. קחו את זה באיזי

אף אחד לא אוהב להיתקע מאחורי קרוואן בכביש. מפאת גודלו, זהו כלי רכב שלא נוסע במהירות גבוהה מדי, וטוב שכך, אבל חשוב גם לקחת בחשבון את התנועה שמאחוריכם ולפנות לרכבים את הדרך כשהדבר מתאפשר. לא משנה מה תעשו, רק אל תגבירו את המהירות רק בגלל שהנהגים מאחוריכם מצפצפים לכם בחוסר סבלנות. נוסף על חוסר הבטיחות שבנסיעה מהירה בקרוואן וחוסר היכולת להגיב באפקטיביות להפתעות שיצוצו בכביש, מהירות גבוהה מדי גם תרוקן את מיכל הדלק מהר מדי ותעלה לכם ביוקר. לכן, סעו במהירות נינוחה אבל נסו להתחשב בכלי הרכב האחרים שעל הכביש.

4. הכינו את עצמכם נפשית לחיים בחלל קטן

לא משנה כמה הקשר שלכם טוב, בילוי של פרק זמן בקרוואן עלול להיות קשה לכל משפחה, בני זוג או חברים. לכן, הכינו את עצמכם נפשית לעובדה שאתם עומדים לבלות לא מעט זמן בחלל קטן ונסו לאפשר קצת מרחב אישי בכל הזדמנות שהדבר מתאפשר.

5. עבדו כצוות

שיתוף פעולה בין כל דיירי הקרוואן יהפוך את החופשה להרבה יותר מהנה. אם אתם מטיילים עם ילדים, הכניסו גם אותם לעניינים ואפשרו להם לקחת חלק במשימות היומיומיות הנדרשות כמו סידור הקרוואן לשינה או עריכת שולחן הפיקניק לארוחה.

נגישות