4 עצות לחולמים על טיול בעולם

חולמים לנסוע לטייל בעולם ולא זזים מהבית? קבלו כמה טיפים שיעזרו לכם

 

 

״זה קורה לי בכול פעם שאני נוסע לחו״ל״, מספר כריס גילבו (Guillebeau Chris) בבלוג הנסיעות שלו. ״אני מספר לאנשים על המקום שאליו אני עומד לטוס וכולם מגיבים באופן דומה: ׳זה נשמע מדהים! הלוואי שגם אני יכולתי לנסוע לטייל בעולם׳. השאלה היא, אם יוצאים מנקודת הנחה שבאמת יש בהם רצון לנסוע לבקר במדינה אחרת, מה מונע מהם לעשות זאת? הנה הגורמים המעכבים הפופולריים ביותר, וגם טיפים שיעזרו לכם לפתור אותם.

 

אין לי מספיק כסף

 

 

אם זו המציאות, אז אפשר להבין אתכם ולהשתתף בצערכם. אבל רוב האנשים שטוענים כך היו גם יכולים להגיד: ׳בחרתי לבזבז את הכסף על המון דברים אחרים, אז עכשיו אין לי כסף לטייל בעולם׳.

 

במודע או שלא במודע, אנחנו בוחרים מה להוקיר ומה להעריך. לאנשים רבים, צעירים ומבוגרים, אין בעיה להוציא כסף בשמחה ואפילו להיכנס לחובות כדי ליהנות מכול מיני מותרות. אבל במקום לבחור בהרפתקה שתהיה חוויה משמעותית, כמו טיול בחו״ל, הם מעדיפים להשקיע במכונית חדשה או בקניית בגדים יקרים באשראי.

 

די מסוכן שם בשאר העולם

 

 

רוב האנשים לא יתבטאו כך באופן ישיר, אבל יאמרו משפטים כמו, ׳אם אצא מהבית משהו נוראי עלול לקרות׳. מלבד העובדה שדברים רעים יכולים לקרות לכם גם בבית ממש באותה קלות כמו בכול מקום אחר, יש מקומות רבים בעולם שהם ממש לא עוינים למבקרים.

 

ככול שתסעו ותטיילו יותר בעולם, כך גם תחושו ביטחון כשתגיעו למקום חדש. נכון שיש מקומות מסוכנים אבל אתם לא מתכננים טיול לסוריה או לאפגניסטן, נכון? לפיכך, כול עוד אתם לא מאפשרים לחרדות להשאיר אתכם בבית, שווה להילחם בהן. ובכול מקרה, בדיוק בשביל זה המציאו ביטוח נסיעות שיבוא לעזרתכם אם וכאשר דברים משתבשים.

 

אבל אני... אוהב להיות בבית

 

 

זו דרך נוספת להגיד ׳אני פוחד משינויים ומחוויות לא מוכרות׳. חשוב שתבינו שרובנו חשים כך בזמן זה או אחר. פשוט צריך להתגבר על הפחדים. יש אנשים שמסוגלים, אחרים יישארו בבית ולא יעזו לצאת מעבר לאזור הנוחות שלהם. זה ההפסד שלהם, אל תתנו לזה להיות גם ההפסד שלכם.

 

אצא לטייל כשאהיה בפנסיה (או מתישהו בעתיד הרחוק)

 

 

אין שום דבר רע במחשבה הזאת ובתפיסה שדוחה סיפוקים לעתיד הרחוק, ולרעיון ש׳החיים שלי מסודרים ויש לי קופת גמל, אני חוצה את הכביש בזהירות, ונראה סביר שאוותר על משהו עכשיו בתמורה להטבה גדולה יותר בעתיד׳. אבל, אם יש לכם שאיפות ומחשבות שחורגות מתחום השגרה היומיומית, עדיף שלא להיות עבדים לעתיד שלכם ולצאת לטייל בעולם כבר עכשיו. אל תדחו את התוכניות לעתיד הרחוק יותר.

 

ובכלל, חבל שדחיית הסיפוקים תהפוך לתירוץ לא לחיות את החיים שלכם במלואם, כפי שהייתם רוצים.

 

אז אם אתם באמת רוצים לטייל בעולם, בחרו יעד (או שניים או שלושה), מצאו את הדרך הטובה ביותר לממן את הנסיעה, וצאו לדרך! אנחנו בטוחים שלא תצטערו לרגע

נגישות