הטרנדים החמים בתחום הסקי בעונת 2017

אתרי ענק וציוד סקי מתקדם 

עונת הסקי האלפיני כבר כאן ומציעה שפע של כיף לאוהבי ספורט החורף. אם גם אתם מתכננים חופשה מדהימה במורדות המושלגים של ההרים הלבנים, הצטיידתם בביטוח סקי ובביגוד מתאים, ומעוניינים בטרנדים החדשים שמאפיינים את עונת חורף 2017, הנה כמה חידושים שממתינים לכם באתרי הסקי ובחנויות לציוד סקי.

 

מה חדש בתחום אתרי הסקי?

 

אוסטריה – אתר סקי ענק

אחד מיעדי הסקי באוסטריה היה חריג למדי בחורף שעבר והכוונה היא לאתר "שיצירקוס זלבאך הינטרגלם ליאוגאן פיברברון" (Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. לא רק שיעד זה הפך לאתר הסקי עם השם הארוך ביותר, הוא יכול גם לטעון, ודי בצדק, שהוא אזור הסקי הגדול ביותר באוסטריה, כי השצירקוס (בקיצור...) מציע מסלולי סקי שאורכם 270 ק"מ.

איך זה שיעד זה הפך לאתר סקי כל כך גדול? ובכן, באמצעות מיזוגים קדומים עם אתרים אחרים. זלבאך והינטרגלם חיברו בין שני אזורי הסקי שלהם בשנת 1968, כאשר החיבור ע המדרונות של ליאוגאן התבצע כמה שנים מאוחר יותר, ב-1975. פיברברון הצטרפה להילולה בדיוק בחורף האחרון.

לאחר התקנת מעליות שמחברות בין העמקים ויוצרות אטרקציית סקי ענקית, הצטרפו להן ארבעת קהיליות הסקי ליעד אחד ענק. אבל, בכול זאת הן נותרו מובחנות אחת מהשנייה.

 

שווייץ – אתר סקי מודרני עם מדרונות מאתגרים

שווייץ לא מפסיקה להפתיע ולרגש מבקרים עם נופים ציוריים ועוצרי נשימה ועם שירות מעולה באיכות גבוהה. אין ספק שחלק מאתרי הסקי הטובים בעולם מפוזרים ברחבי מדינה זו. אחד מהם הוא האתר זאמנאון / אשגל (Samnaun/Ischgl).

זהו אתר סקי מפורסם שגאה מאוד בהיותו אזור סקי מודרני ומסוגנן, עם מעליות סקי מהירות ואולטרה נוחות. לא פלא שאתר זה הוכר כאתר הסקי הטוב ביותר לשנים 2015-2016 על ידי snowplaza.de (סנואופלזה). כל המכורים לאדרנלין ולשלג גולשים אמתי, יעריכו את האפשרות לגלוש במדרונות אלה בהקדם האפשרי.

זמנאון הוא בדרך כלל היעד שמתאים לגולשים המתקדמים, אלה שכבר מתמצאים ברחבי המדרונות ואוהבים לאתגר את עצמם עם משהו טוב יותר. יחד עם זאת יש בזמנאון גם כמה מדרונות טובים למתחילים ולגולשים בינוניים, כמו גם שפע של מדריכים, כך שכולם יוכלו ליהנות כאן מחופשת סקי מושלמת בחורף 2017.

 

מה חדש בתחום ציוד הסקי?

 

מגלשי סקי – מגלשיים עדכניים עם מותן צרה

בזמן שאתם נהנים מהמגלשיים של העונה האחרונה, היצרנים עבדו קשה ותכננו את עתיד המגלשיים ואת הדרכים לשפר את חוויית הגלישה שלכם. כן, הם כבר הצליחו לשדרג את המגלשיים של השנה הבאה, כלומר של 2017, וערכו אירועים תקשורתיים כדי לפרסם את המוצרים החדשים שלהם.

הנה אחד השינויים העדכניים בתחום מגלשי הסקי: המודלים החדשים שמציע ענף מגלשי הסקי הם צרים יותר. מודלים אלה הפכו עד מהרה פופולריים מאוד באירופה. בעונה הנוכחית, גולשים רבים מתחילים להעדיף מגלשיים ברוחב מותן של 92-88 מ"מ שנמכרים לצרכנים המתלהבים כמו לחמניות טריות. יחד עם זאת, לא מעט גולשים מעדיפים דווקא רוחב של 98-100 מ"מ מתחת לכפות רגליהם על מנת שהחיכוך בשלג יהיה מסיבי יותר.

 

מגפי סקי – כבר לא קשה לנעול ולחלוץ אותם

למגפי הסקי בשנים עברו אין מוניטין כל כך טוב. הם כבדים ופוגענים ולפעמים וקשה יותר להיכנס לתוכם מאשר לזוג ג'ינס סקיני. הוותיקים יספרו לכם שהעיסוק עם אי הנוחות הוא פשוט "חלק מהסקי". אבל למרבה המזל היצרנים סרבו להשלים עם המצב ובעזרת חומרים חדשים ועיצובים משופרים הם הצליחו להשתפר ללא הרף והמגמה ההולכת וגוברת היא לקראת נעלי סקי הרבה יותר נוחות.

את הדרך מובילות כמה חברות ידועות כמו אטומיק (Atomic), נורדיקה (Nordica), לאנג' (Lange), טקניקה (Tecnica), סלומון (Salomon) וסקארפה (Scarpa) שמציעות עיצובים של נעליים במגוון עוביים ועם גמישות טבעית. כך שתוכלו להשיג היום מגף סקי לא רק קליל יותר אלא גם הרבה יותר נוח מאי פעם בעבר.

נגישות