לאן ללכת כדי לראות את פריחת הדובדבן ביפן

 

האביב הגיע ליפן והמדינה כולה מחכה ומצפה לפריחתם עוצרת הנשימה של עצי הדובדבן, שנקראת בשפת המקום סאקורה. החל מקיושו שבדרום, שם הפרחים מתחילים בחודש מרץ, ועד הערים הצפוניות, שנאלצות להמתין בסבלנות עד לתחילת אפריל – יפן כולה מתמלאת בפרחים עדינים, בצבעי ורוד ולבן. את יופיים של הפרחים חוגגת המדינה כולה והציבור אף מתעדכן בהתקדמות הפריחה מדרום ועד צפון, כפי שאנחנו נוהגים לעקוב אחרי תחזית מזג האוויר.

העונה מתחילה לקראת סוף מרץ ונגמרת בתחילת-אמצע אפריל. זהו רומן קצר, שנמשך כשבוע ואנשים רבים נוהרים לפארקים ולאתרי הטבע ל-hanami – צפייה בפריחת הדובדבן. אם גם אתם רוצים להצטרף אל המוני הצופים בפריחה המרהיבה, הנה שלושה מקומות שמתאימים במיוחד לחובבי הסאקורה. לפי שתתחילו את לדרככם לארץ השמש העולה אל תשכחו לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל.

1. יושינו


פריחת הדובדבן ביושינו

הכפר הקטן יושינו (Yoshino) הוא יעד הסאקורה המרכזי של יפן ובמשך כשבוע, מתחילת אפריל ועד אמצע אפריל, הפריחה של אלפי עצי דובדבן פורשת שטיח מרהיב וצבעוני על צלעי ההרים. אין ספק שזהו מראה ששווה לצפות בו, אבל הרחובות הצרים של הכפר נסתמים באלפי המבקרים שמגיעים אליו בתקופה זו, ואלא אם הזמנתם לכם מקום לינה זמן רב מראש, תאלצו להסתפק רק בטיול יומי.

ברגע שעלי הכותרת של פרחי הדובדבן נושרים אל האדמה, יושינו מתרוקן מאדם וחוזר להיות כפר ישנוני עם כמה מקדשים שמספקים אטרקציה למבקרים הבודדים.

2. טוקיו


סאקורה בטוקיו

בטוקיו, עיר הבירה, יש שני פארקים שבהם אפשר לראות את הסאקורה במלוא הדרה. האחד הוא Ueno-kōen, או גבעת אואנו – פארק ציבורי בעל עבר מרשים. אואנו קואן הוא הפארק הציבורי הראשון של טוקיו, שהוקם ב-1868. היום, זהו היעד המפורסם והפופולרי ביותר בעיר לצפייה בפריחת הדובדבן.

הפארק השני נקרא שינג'וקו גיואן (Shinjuku-gyoen) והוא הפארק הגדול ביותר בטוקיו, שמתפרש על פני שטח עצום של 576 דונמים. הוא הוקם ב-1906 ועוצב בסגנון אירופאי, למרות שיש בו גם גן יפני, חממה עם מגוון מרשים של צמחים טרופיים ואגם שבו שוחים קרפיונים ענקיים.

3. קיוטו


תיירים בעונת הסאקורה בקיוטו

בפארק אימפיריאל פאלאס (Imperial Palace) שבעיר המקדשים המפורסמת קיוטו (Kyoto), נטעו מגוון עצום של פרחים מלבלבים והוא מתהדר בלא מעט שטחים פתוחים. הפארק היה בעבר מקום משכנם של משפחת המלוכה היפנית, והארמון שלהם בדרך כלל סגור לביקורים. פארק אימפיריאל פאלאס הוא מקום מושלם לפיקניקים, לטיולים נעימים ברגל או לכל סוגי הפעילות הגופנית. אל תשכחו להקדיש זמן לביקור באגם בקצהו הדרומי של הפארק, שבתוכו שוחים דגי קרפיון יפהפיים.

אין ספק שיופיו של הפארק מגיע לשיאו בעונת פריחת עצי השזיף שבחודש פברואר, ועצי הדובדבן, ואלו הן גם העונות שבהן לב ליבו של הפארק, הוא הארמון, פתוח לציבור הרחב.

נגישות