חופשה מושלמת בפינלנד

לבקר בפינלנד ולקנא, לקנא לקנא (וגם להנות.מאוד)

2017 היא לא רק השנה שבה מציינת פינלנד 100 שנות עצמאות, אלא גם השנה שבה היא התברגה למקום השלישי ברשימת יעדי הנסיעות הטובים ביותר של ה-Lonley Planet (המדינה האירופאית היחידה שנכנסה לעשיריה הפותחת). אז אם תסעו לפינלנד השנה, לא רק שתוכלו להנות מכל מה שזיכה אותה בדרוג המבוקש, אלא גם מחגיגות העצמאות שכוללות קונצרטים באוויר הפתוח, חוויות קולינריות מקומיות, ערבי סאונה ותערוכות וינטג׳.

כל הדרכים מובילות ל...

העלייה הבולטת במספר התיירים תרמה לגידול במספר הטיסות ובמגוון הדרכים החדשות שמובילות ללפלנד מערים אירופאיות שונות. במקביל, חלה השנה עלייה גם במספר המושבים בטיסות פנים מהלסינקי ללפלנד כדי לתת מענה לדרישה הגוברת של תיירים מכול העולם שבוחרים לנפוש במדינה. וזה לא מפתיע – איזו עוד מדינה בעולם יכולה להגיד שתושביה שבעי רצון? רק עובדה זו לבדה היא סיבה מצוינת לבקר במדינה שצניעות היא אחד המאפיינים הבולטים של תושביה.

חוויות בפארק לאומי והתרגשויות בעיר הבירה

אז מה יש לעשות שם? ובכן, פינלנד מסוגלת להציע המון חוויות ייחודיות לסוגים שונים של מטיילים.

מצד אחד, הטבע בפינלנד, שהיה מאז ומתמיד האטרקציה העיקרית בה, התפתח לתיירות שמציעה שירותים שיתרמו לבריאותכם הגופנית והנפשית, וחוויות בטבע. מצד שני, בפינלנד תמצאו גם תרבות אורבנית ייחודית. סצנת האוכל הפינית החדשה והרובע המעוצב בהלסינקי הם דוגמאות מצוינות לכך. חוויות אורבניות נוספות שאפשר למצוא באתרים כמו בית המרחץ טרסות לוילי ((Löyly terraces או בריכת הים אלאס סי פול (Allas Sea Pool), מושכות אליהן מטיילים מכול העולם.  

פארקים לאומיים

יש בפינלנד 39 פארקים לאומיים והשנה, כשפינלנד העצמאית חוגגת 100, ייפתח הפארק הלאומי ה-40 במספר: הוסה (Hossa). הפארקים פזורים סביב אגמים, יערות, אדמות כאבול ומפלים ומציגים את המאפיינים הטבעיים המגוונים והיפהפיים של ארץ זו.הפארקים הלאומיים הפיניים מציעים הזדמנויות נהדרות לפעילויות בכול עונות השנה.

הלסינקי, בירת פינלנד

הטבע תמיד קרוב בפינלנד. אטרקציות טבעיות ויחודיות זמינות גם למי שנשאר בגבולותיה של הלסינקי. כדי לקדם את התיירות דאגה המדינה להפוך את הטבע הפראי לחוויות נגישות למטיילים הרפתקנים.

הלסינקי ממוקמת בין מזרח למערב. זוהי עיר ימית תוססת עם איים יפהפיים ופארקים ירוקים גדולים. עיר נינוחה שלא ממהרת לשום מקום ומלאה בהפתעות שמחכות שתגלו אותן. למשל, בחוף של הלסינקי מסתתרת חוויה חדשה: האי ואליסארי (Vallisaari) שסוף סוף נפתח השנה לציבור הרחב. האי מציע מרחבים טבעיים מדהימים והוא יעד מושלם לבילוי של יום בחיק הטבע.

אורות הצפון וסנטה קלאוס

הריגוש של אורות הצפון הוא חוויה של פעם בחיים. אפשר לראות אורות אלה כ-200 לילות בשנה, או כשהלילה מאוד בהיר. כדי לראות תופעה קסומה זו השמיים צריכים להיות בהירים וכהים, ללא השפעה של אורות העיר. השנה נפתחו כמה יעדים נוספים שיאפשרו לכם להתפעל מאורות הצפון, מקומות לינה חדשים שבהם תוכלו להתפעל מנופים מרהיבים של שמי הצפון באווירה מיוחדת. למשל מלון TrhheHouse ברובניימי (Rovanieni) או Aurora Dome ב-Muonio ו-Glass Villas בקמי (Kemi). משרדו של סנטה קלאוס פתוח בכול יום בעיר רובניימי, ואפשר לבקר בו וליהנות מהאווירה הקסומה.

ההייפ סביב פינלנד כיעד תיירותי הוא מוחשי ביותר והעובדה שהמדינה דורגה ברשימת עשרת היעדים המובילים על ידי Lonely Planet, היא ההכרה בקידום ארוך הטווח של תחום התיירות באזור ובכך שפינלנד הופכת למושכת ביותר בעיני מטיילים שמחפשים חוויות אישיות, מקוריות וייחודיות. אז כשאתם בוחרים את ביטוח הנסיעות שלכם, קחו בחשבון את הביטוח שיתאים לחוויה הספציפית שלכם בפינלנד הקסומה.

 

 

 

נגישות