3 מוזאונים לא שגרתיים באירופה

בברלין, לונדון ופריז

כשמדמיינים ביקור במוזיאון חושבים על מוסד רציני ויוקרתי ועל מבנה מיוחד ויפהפה כמו הטייט בלונדון, הלובר בפריז או מוזאון אופיצי בפירנצה. אבל אירופה מציעה הרבה יותר מאשר אטרקציות מפורסמות כגון אלה ומזמינה אתכם לחוות כל מיני מוזאונים ביזאריים ששווה לבקר בהם, ולו רק בשביל החידוש העצום והחוויה המרגשת.

בין אם מדובר באדריכלות המוזרה של מוזאונים אלה, בנושא יוצא הדופן שבו בחרו להתמקד או במיקום הלא רגיל שלהם (מתחת לרחובות?), כשאתם מטיילים בלונדון, בברלין או בפריז שווה לבקר גם בכמה מוזאונים שהם הרבה פחות שגרתיים לעומת אלה המפורסמים וחמורי הסבר.

1. ברלין – מוזאון Currywurst – קאריוורסט

אין ספק שהגרמנים אוהבים את הנקניקיות שלהם. ומהי הדרך הטובה ביותר להפגין אהבה זו? כמובן, לכבד את נקניקיית ה-banger הלאומית ולהכניס אותה למוזאון ה-Currywurst.

ה- Currywurstהוא מזון מהיר גרמני שכולל נקניקייה מאודה או מטוגנת חתוכה לפרוסות עם רוטב עגבניות, אבקת קארי, תבלינים ורוטב וורצ'סטר.

בסכום ש 11 יורו בלבד תוכלו ללמוד הכול על ההנאה הקולינרית – נקניקיית ה- Currywurstוליהנות מהחוויה החושית שמתחילה בפצפוצי הנקניקיות הרוחשות בשמן ומסתיימת בריחם של תבלינים אקזוטיים. יש אפילו סיכוי שתתנסו בעמידה מאחורי דוכן הנקניקיות במיוחד אם תמיד חלמתם למכור נקניקיות ברחוב...

אפשר ללמוד על חשיבות הנקניקייה גם מהמיקום של המוזיאון (ממש ליד אנדרטת המלחמה הקרה ב-צ'קפוינט צ'רלי), וגם מהמאבק הנצחי שמתקיים בין בירת הנקניקיות לבין העיר המבורג בשאלה איזו עיר באמת המציאה את הנקניקייה?

כתובת: Schützenstraße 70  

מידע נוסף: באתר המוזאון

2. לונדון – מוזיאון Soane – סואן

ביקור במוזאון סואן בלונדון יפגיז אתכם באינסוף יצירות מופת שתלויות על פני כל הקירות ומכסות כול שטח אפשרי. חוויה נוספת במוזאון זה נובעת מהתאורה. המוזאון מואר בערבים באור נרות שהופך את חוויית הביקור למוזרה מאוד.

למעשה, כל כך הרבה עבודות מוצגות במוזאון זה עד שאפילו יצירות מוערכים כמו זו של הוגרת' – A Rake’s Progress – סגורות בארונות ומוצגות רק למבקרים מסוימים, בזמנים מסוימים. מה שבטוח, המקום מציע למבקרים חוויית מוזאון שאין כמותה בעולם.

כתובת: Sir John Soane’s Museum, 13 Lincoln’s Inn Fields, London, UK

מידע נוסף: באתר המוזאון

3. פריז, מוזאון תעלות הביוב של פריז - Musée des égouts de Paris

אפשר לסמוך על הצרפתים שיצליחו להפוך גם את הביוב העירוני למחזה מלא שיק. מאות שנים של יצירות אומנות בלובר הם כעת פאסה. התיירים האופנתיים בבירת הרומנטיקה נוהרים לעולם התחתון של העיר, סתם בשביל הכיף.

רשת של תעלות שהתפרסמה בזכות ספרו של ויקטור הוגו "עלובי החיים" מתעוררת לחיים מתחת לקיי ד'אורסיי על הגדה השמאלית של הנהר, במקום שבו המוזאון מציג את מערכות הניקוז וסילוק השפכים החל מהמאה ה-13 ועד לביוב הסגור הראשון מתקופת נפוליאון.

המדריכים במוזאון יספרו על ההיסטוריה של שמירת הניקיון בפריז ועל עברן של תעלות הביוב כאטרקציה תיירותית, כאשר המבקרים יכלו להפליג דרך התעלות או לעבור דרכן באמצעות כרכרות – דרכי תחבורה שכבר לא זמינות היום. אבל טיול רגלי בערוצים התת קרקעיים המקומרים מוצעים לכול מבקר שיכול להתמודד עם הריח...

התעלות, שעוקבות אחר כבישי פריז מסומנות ברחוב בשלטי כחול לבן כשהזרימה של כול בניין מזוהה לפי מספר הבית.

כתובת: ברחוב Quai D'Orsay בגדה השמאלית.

מידע נוסף: באתר המוזאון

 

ועוד מילה על טיול לא שגרתי,  גם בטיול מוזאונים אין לתת לשקט של אולמות התצוגה להטעות אותכם וכדאי להצטייד מראש בביטוח נסיעות סטנדרטי לכל מקרה שלא היה

נגישות