לקראת עונת החתונות - מיני ירח דבש

 

ירח דבש הוא אולי התירוץ המושלם שבזכותו הבוסים ייתנו לכם חופשה ארוכה מהרגיל, אבל לפעמים החיים לא מאפשרים לכם לקחת הפסקה ארוכה והחופשה שתמיד חלמתם עליה חייבת לחכות בסבלנות. אבל זה ממש לא אומר שצריך לוותר על הרעיון כולו.

הכירו את הטרנד החדש: מיני ירח דבש הוא הגרסה המקוצרת של החופשה האולטימטיבית. אם אתם קצרים בזמן אבל מלאים ברעיונות גדולים, זה יכול להתאים לכם מאוד.

למה לי לצאת למיני ירח דבש?

יש כמה סיבות שהופכות את המיני ירח דבש לרעיון טוב. יש כאלה שמתכננים חופשה עוד לפני החתונה והטרנד, ההולך ומתפשט בחלקים שונים בעולם, הוא כמו הקדמה מרעננת ליום הגדול. עבדתם קשה כדי לתכנן את הטקס והמסיבה, ועכשיו אתם רוצים להירגע ולמצוא שלווה לפני שתעמדו מתחת לחופה. הסיבה השנייה היא, כאמור, אם פשוט לא מתאפשר לכם לצאת לחופשה ארוכה מיד אחרי החתונה. במקרים כאלה, מיני ירח דבש יכול להפוך לאירוע המרכזי או לאירוע המקדים שלפני ירח הדבש המסורתי, שיחול בהמשך הדרך.

איפה, לכמה זמן, כמה להרחיק?

בדרך כלל, מיני ירח דבש הוא חופשה שנעה בין סוף שבוע לשבוע. כשאתם מתכננים את הנסיעה, קחו בחשבון את כלל האצבע הפשוט הזה: מספר השעות שאותן תבלו בנסיעה עצמה לא יעלה על מספר ימי החופשה. לכן, אם יש לכם חופשה בת ארבעה ימים, מצאו לכם יעד שנמצא במרחק של עד ארבע שעות טיסה. המשוואה הזאת תשמור עליכם משני דברים. האחד, ג'ט-לג שיגרום לכם לבלות יותר מדי זמן בהתאוששות והשני, בילוי של יותר זמן בנסיעות ופחות בהנאה מהחופשה הקצרה. עכשיו, הוסיפו למשוואה את המענה לשתי השאלות הבאות והיעד המושלם יתגלה לפניכם:

  1. האם היעד שבחרתי שונה מספיק ממקום המגורים שלי כך שארגיש שבאמת יצאתי לחופשה?
  2. האם היעד שלי שונה מזה שבחרתי לירח הדבש הארוך כך שארגיש שבאמת יצאתי לשתי חופשות נפרדות?

ועכשיו לתכנון

כמו כל ירח דבש, גם התכנון של החופשה הקצרה צריך להיכתב כמו סיפור, כשהאקשן אמור ללכת ולגבור בהדרגה. הרגע עזבתם את האינטנסיביות של חיי היומיום וזקוקים לכמה רגעים כדי להיכנס להלך הרוח של החופשה, לכן התחילו במשהו רגוע כמו טיול בפארק או יום על שפת הים. השלב הבא בחופשה הוא כמו הבשר שבכריך (או הגבינה לצמחונים, או ממרח האגוזים לטבעונים. טוב, הבנתם את הכוונה). צאו לחקור את היעד, עשו כל מה שרשמתם לכם ברשימה ואל תעצרו עד שתמצאו את עצמכם מתלוצצים שאתם זקוקים לחופשה מהחופשה. ואז, לקראת סוף החופשה, לחצו על הבלמים.

החלק האחרון בתוכנית, גם אם הוא נמשך רק יום אחד, הוא הסוף הטוב לסיפור. האם יש ספא במלון? מצוין, הירגעו בג'קוזי. האם יש מסעדה מדהימה ממש מעבר לפינה? נהדר, הזמינו מקום ולכו ליהנות מארוחה ארוכה ואיכותית. זהו הזמן לזכור שיצאתם לחופשה כדי ליהנות אחד מהשנייה, או אחד מהשני, או אחת מהשנייה. הפיסה האחרונה של החופשה אמורה להשאיר בכם הרגשה מרעננת ולהכין אתכם לקראת החזרה הביתה, שם תוכלו להשוויץ בחופשה המדהימה שהייתה לכם.

רגע לפני שניפרד, הרשו לנו להיות מעט דאגנים ולהמליץ לכם להצטייד לא רק בפריטים הבסיסיים הנדרשים, אלא גם בביטוח נסיעות שמותאם לסוג החופשה שלכם, כדי שתוכלו לבלות בראש שקט וחסר דאגות.

 

נגישות