נוסעים לחו"ל בחגים? טיפים לנסיעה בנחת

 

עונת החגים יכולה להזכיר לא פעם סצנות מהסרט "שכחו אותי בבית". בני המשפחה מתרוצצים בקדחתנות, מזרזים את הילדים להתלבש, לאכול משהו, לקחת כל אחד את התיק שבאחריותו, ולצאת מהר לדרך כדי לא לאחר לטיסה. לפעמים רק המחשבה על זה כבר עלולה להרתיע אתכם ולגרום לכם אולי לוותר לגמרי על נופש באי היווני הקסום שתכננתם בחופשת סוכות.

תוכלו להגן על עצמכם מפני המאניה הזאת בעזרת כמה טיפים. אבל קודם כול, אל תשכחו שבסופו של יום ממתינה לכם חופשה נהדרת הרחק מהשגרה המעייפת והעמוסה שעוטפת את חיי היום יום, באווירה נינוחה וחופשית, בתרבות שונה ומסקרנת ובנופים מדהימים שאין כמותם במקומותינו.

1. לנצל נכון את ימי החג ולקחת פחות ימי חופשה מהעבודה

נסיעות בחגים מאפשרים לשכירים להיעדר מהעבודה מבלי לבזבז יותר מדי ימי חופשה מהעבודה. נסו לקבוע את ימי החופשה לימים שרובם נופלים על ערבי חג או חג שבהם החופשה לא תחשב על חשבונכם.

2. להשוות מחירים

עידן האינטרנט הקל עלינו מאוד את השוואת המחירים בין הדילים והחבילות שמציעות החברות השונות. חיפוש נרחב ככול האפשר ברשת בתקופת החגים, יעזור לכם להבין את כל האפשרויות העומדות בפניכם.

3. לבחור בחבילת נופש לחגים

כשמתכננים חופשה בשיא עונת התיירות, כמו בחגי תשרי, עדיף לפעמים לרכוש חבילת נופש. המחיר שהחבילה מציעה יכול להיות מפתה למדי. לדוגמה, חבילת נופש בראש השנה לרודוס – 4 לילות לינה בלבד בבית מלון 3 כוכבים מוצעת במחיר של 408 דולרים; וחבילת נופש בסוכות לרומא – 4 לילות עם ארוחת בוקר במלון 3 כוכבים, במרחק 20 דקות נסיעה ממרכז רומא ההיסטורית, מוצעת במחיר של 688 יורו.

4. לנסוע עם מטען קל

נסו להימנע מהליך הבידוק בנמל התעופה, אם זה אפשרי. לא תצטרכו לחכות למטען ליד המסוע או לדאוג למתנת ראש השנה שהלכה לאיבוד בשדה התעופה. אם אתם שולחים מטען בבטן המטוס וודאו להכניס לתיק היד תרופות, מסמכים חשובים ובגדים להחלפה, במקרה שהמטען ילך לאיבוד או יגיע באיחור.

5. לארוז אטמי אוזניים

הדרך הטובה ביותר להימלט נפשית מהסביבה המלחיצה היא להשתיק את עוצמת הקולות. הדרך הקלה ביותר לעשות זאת היא עם אטמי אוזניים. התינוק שבוכה בלי הרף במושב המטוס הסמוך מעצבן אתכם? המוסיקה שהילד שלכם שומע מטריפה אתכם? אטמי אוזניים. ואם אתם באמת רוצים להימלט לפעמים מהכול, הביאו גם מסיכת עיניים.

6. אל תגיעו למצבים של רעב

כשהבטן שלכם מקרקרת אתם לא יכולים לחשוב בבהירות ואתם עלולים להתבלבל כשאתם נוהגים במכונית שכורה ונוסעים בכבישים בלתי מוכרים בארץ זרה. ארזו חטיפים ומשקאות כך שאתם ובני המשפחה תוכלו תמיד לנשנש משהו בדרך. גם לפני שאתם עולים לטיסה, אל תסתמכו על המזון שחברת התעופה תגיש או לא תגיש לכם. הצטיידו בנשנושים ובבקבוק מים ושימו אותם בתיק היד.

7. ביטוח, ביטוח, ביטוח

מומלץ לערוך ביטוח רגע אחרי שרכשתם את חבילת הנופש. יש חברות נסיעות שמציעות ביטוח נסיעות יחד עם חבילת הנופש. מומלץ לבדוק היטב אם לא עדיף לדבוק בחברת הנסיעות שלכם ופשוט להודיע לביטוח על תאריכי הנסיעה החדשים שרכשתם. מכאן ואילך אתם מבוטחים.

נגישות