עקרונות בסיסיים לביטוח נסיעות

 

ביטוח נסיעות יכול לעזור לכם לכסות הוצאות רפואיות או הפסדים כספיים שעלולים להיגרם לכם במהלך הנסיעה. ביטוח נסיעות נחשב כהגנה הטובה ביותר של אנשים שנוסעים לחו"ל. הנה כמה הסברים לגבי סוג הכיסוי שמתאים לכם, לפני שתחתמו ותתחילו לשלם עבור פוליסה שאולי לא מתאימה לצרכים שלכם.

מה מכסה ביטוח הנסיעות?

ישנם כמה סוגים עיקריים של ביטוח נסיעות: ביטול נסיעה, ביטוח רפואי, כולל פינוי חירום, וכמובן ביטוח המטען.

ביטוח ביטול נסיעה

ביטוח ביטול נסיעה מכסה אתכם במקרה שאתם או שותפכם לטיול צריכים לבטל, להפסיק או לעכב את הנסיעה. הפוליסות משתנות בהתאם לסיבות שגרמו לביטול, אבל בדרך כלל ניתן לצפות שהביטוח יכסה במקרה של ביטול נסיעה מסיבות כגון:

  • מחלה או פציעה פתאומית שאינה מאפשרת נסיעה.
  • צו 8.
  • אשפוז או מוות פתאומי של בן משפחה קרוב.
  • אסון כגון שריפה או שיטפון בבית.

 

לכן, אם תכננתם לנסוע עם בן זוג ששבר את הרגל בתאונה מספר ימים לפני הנסיעה, אתם יכולים לקבל החזר עבור שתי ההזמנות, מבלי לאבד את כל הכסף ששילמתם עבור הנסיעה. אם יצאתם לטיול וביום הראשון נקלעתם לתאונה, תוכלו לקבל החזר על חלק הטיול שבו לא השתתפתם.

סוג זה של ביטוח יכול לשמש נוסעים בטיול מאורגן, בשיט, או בטיול עצמאי (במקרה זה תוכלו לקבל חזרה רק את ההוצאות ששולמו מראש כמו כרטיסי טיסה והזמנות לבית מלון).

מומלץ לרכוש את פוליסת הביטוח בסמוך לביצוע התשלום הראשון לטיול שלכם. סביר להניח שהפוליסות שנרכשו מאוחר מהמועד שקבעה חברת הביטוח לא יכסו את ביטול הנסיעה ורצוי לבדוק את מאיזו תקופת זמן תקף הביטוח שרכשתם לכיסוי זה, תקופת זמן זו משתנה בין החברות השונות ונעה בין שבועיים ועד שלושה חודשים לפני מועד הנסיעה. 

ביטוח רפואי

ביטוח זה מספק הגנה רפואית במקרה שהמבוטח חלה או נפגע פיזית בעת הנסיעה. ביטוח רפואי יכול לעזור לכם לכסות את ההוצאות הרפואיות ואת התשלומים לרופא, לבית החולים וכדומה בחו"ל.

ביטוח פינוי חירום רפואי – סוג זה של ביטוח מספק כיסוי ההוצאות בעת פינוי רפואי הכרחי והוצאות התעבורה למתקנים רפואיים. ביטוח זה מאוד שימושי במיוחד אם אתם תקועים באזור כפרי מרוחק ממתקנים רפואיים מודרניים.

מקרי מוות וביטוח תאונת טיסה – סוגי ביטוח אלה מאפשרים הטבות למוטבים של המבוטח.

כיסויים מיוחדים

יש כיסויים שמיועדים לאנשי עסקים או לספורטאי אקסטרים. לכן, אם אתם מתכננים להשתתף בספורט שהסיכון בו גבוה, כדאי לבחור בביטוח שיכסה אתכם במקרה של פגיעה שקשורה בעיסוק הספורטיבי שלכם.

השורה התחתונה

האותיות הקטנות בפוליסה הן עמוד השדרה של החוזה שלכם עם חברת הביטוח והן אלה שקובעים איזה סוג של כיסוי יהיה לכם, כאשר הכי תזדקקו לו. כאשר יש לכם את הביטוח הנכון בזמן ובמקום הנכון שיכול לכסות עלויות בלתי צפויות, תוכלו להבטיח שהחופשה החלומית שלכם לא תשתבש ותהפוך לסיוט.

נגישות