לטבול בפריחת הדובדבן - חמשת המסלולים הטובים ביותר

מטיילים רבים מגיעים ליפן באביב כדי לראות במו עיניהם את קסם פריחת עץ הדובדבן – או ביפנית סאקורה – הפריחה אהובה במיוחד על האומה היפנית כולה. זו התקופה שבה היפנים מתכננים את ההאנאמי (האנא = פרחים, מי = צפייה), כלומר צפייה בפריחה.

מאחר ששלושה רבעים משטחה של יפן מכוסים בהרים, אין ספק שזאת מדינה שהיא גן עדן לטיולי הליכה. אז למרות שחובבי הטיולים יכולים ליהנות ממסלולים אלה בכול ימות השנה, ישנם כמה נתיבים מומלצים במיוחד בעונת פריחת הדובדבן. הנה חמשת האתרים הטובים ביותר לצפייה בפריחת הדובדבן.

 

במקום החמישי: נאגנו (Nagano), פארק חורבות טירת טקטו (Takato Joshi Koen)

תמונה: ויקיפדיה

פארק זה ידוע יותר בזכות 1,500 עצי הדובדבן שפורחים בתחומו מאשר בחורבות הטירה השוכנת בין הגבעות. מבקרים מכול עבר נוהרים לפארק זה ומשוטטים בשבילים שבהם פרחי הדובדבן נושרים למרגלות הרגליים. באזורים מסוימים, השמים ממש מוסתרים מאחורי חופה סמיכה ומרהיבה של פריחת עצי הסאקורה. טפסו לנקודה הגבוהה ביותר בפארק כדי ליהנות מנופי האלפים היפנים.

איך להגיע: אפשר להגיע לפארק דרך קו Chuo מטוקיו או נאגויה, שעובר לקו Lida באוקיה (Okaya). בתחנת אינקיטה (Inakita) או בתחנת אינשי (Inashi) עולים על אוטובוס מקומי שנוסע לאזור הפארק.

 

במקום הרביעי: קנאגאווה (Kanagawa), הר קובו (Kobo)

תמונה: ויקיפדיה

בגובה של 235 מטרים מתנשא הר קובו ומציע יום מלא בנופים קסומים למטיילים בכול דרגות ההליכה. חלקי ההר העליונים הם טבעתיים ומציעים באביב פריחת דובדבנים צבעונית וסביבה מרהיבה, ואם יתמזל מזלכם ומזג האוויר יאפשר זאת, תוכלו גם לצפות על הר פוג'י בימים בהירים.

איך להגיע: שעתיים נסיעה ברכבת ממרכז העיר טוקיו. בתחנת האדאנו (Hadano) קחו את קו אודקיו (Odakyu).

 

במקום השלישי: פוקושימה (Fukushima), פארק האנאמיאמה (Hanamiyama)

תמונה: ויקיפדיה

פארק הנאמיאמה ליד פוקושימה סיטי הוא אחד מפלאי הסאקורה, עם כמה מסלולים מפותלים שמציעים לכול אחד הנאה מושלמת. היעזרו במרכז המבקרים בפארק כדי לבחור במסלול ההליכה המתאים לכם. השבילים הארוכים שעולים במדרונות המנוקדים בעצי סאקורה, הם הטובים ביותר. כשמגיעים למעלה לנקודת התצפית אפשר להשקיף על הרי אזומה (Azuma) המושלגים, כשעצי הדובדבנים מתנועעים ברוח מסביבכם.

הפארק ממוקם בצפון יפן, כך שאם אתם מפספסים את הפריחה המוקדמת שמתרחשת בדרום, עדיין תוכלו לתפוס את מראות הסאקורה שפורח כאן גם עד סוף אפריל.

איך להגיע: אפשר להגיע לפארק באוטובוס מתחנת פוקושימה, שנמצאת קצת יותר מ-90 דקות צפונית לטוקיו בנסיעה ברכבת המהירה – ה-bullet train.

 

במקום השני: הירושימה, מיאג'ימה (Miyajima)

תמונה: ויקיפדיה

מיאג'ימה הוא מקום תיירותי כיפי שמציע מסלולי טבע נעימים מחוץ להירושימה. האי המפורסם הזה מציע כ-1,300 עצי דובדבן פורחים באפריל, מה שהופך אותו לנקודת האנאמי ציורית במיוחד.

איך להגיע: כדי לראות את הנוף המדהים ביותר קחו את ה-Daisho-in ועלו בפחות משעתיים לראש הר מיסן (Misen). לטרק קצת יותר מאתגר, טפסו על פסגת הר מיסן דרך שביל מומיג'י-דאני (Momiji-dani) שמתפתל בין עצים ירוקים. שביל זה יפה במיוחד בעונת פריחת הדובדבן כשהוא מגיע לפגודה טאהוטו (Tahoto), שמוקפת בעצי דובדבן ורדרדים כשהאביב מפציע.

 

במקום הראשון: נארה (Nara), הר יושינו (Yoshino)

תמונה: ויקיפדיה

עם יותר מ-30,000 עצי סאקורה שחלקם בני יותר מ-1,300 שנים, הר יושינו מציע את הנקודה האולטימטיבית לצפייה בפריחת הדובדבן ביפן.

ההר נעשה צפוף מאוד במהלך עונת הפריחה, אבל שווה להצטרף לנחילי האנשים המבקרים במקום באביב. כדאי להגיע ממש מוקדם בבוקר כדי לקבל מראה רגוע יותר של הפריחה לפני שהמוני האנשים יגיעו באוטובוס וברכבת.

איך להגיע: אפשר לקחת אוטובוס מטוקיו, אוסקה, נארה או נאגויה באמצעות רכבת קינטצו (Kintetsu).

 

נוסעים ליפן? לרכישת ביטוח נסעות לחצו כאן. 

נגישות