שווה ביקור - אטרקציות ברחבי העולם 2018

 

חושבים שכבר ראיתם הכול? אז זהו, שלא. לכבוד השנה האזרחית החדשה, פרסם מגזין Lonely Planet רשימה ובה מופיעות כל הפתיחות החגיגיות והשוות שבאות עלינו לטובה במהלך 2018. אז תשכחו את כל מה שחשבתם שאתם יודעים, כי הנה בא העתיד.

1.תיירות נינג'ה, יפן

יפן ממשיכה להחיות את אמנות הנינג'ה העתיקה שלה עם מגוון רחב של פעילויות שיחלו ב-2018. מבקרים יוכלו לבחור בין שני סיורים ייעודיים שכוללים גם לינה. הראשון הוא ביקור במחוז איגה (Iga), שבו נמצאים כמה מבתי הספר לנינג'ות המפורסמים ביותר; והשני יתקיים בטוקיו, שבקרוב תהפוך לביתם של מוזיאון הנינג'ה החדש ושל אקדמיית הנינג'ה, שבה יוכלו מבקרים להתאמן בהדרכתו של מי שמכונה הנינג'ה האחרון, ג'יניצ'י קוואקאמי (Jinichi Kawakami).

2.המוזיאון הדיגיטלי הראשון מסוגו בעולם, צרפת

 

המוזיאון הדיגיטלי לאמנות, L’atelier des Lumières, ייפתח בפריז באפריל השנה. אז גם אם אתם מומחים לפריז ויודעים איך להגיע לכל מוזיאון בעיניים עצומות, אנחנו ממליצים להכין את עצמכם למשהו חדש, כי סצנת האמנות ההיסטורית של פריז עומדת לקבל משב רוח רענן. בזכות פיתוחים טכנולוגיים מתקדמים, המוזיאון החדש יציע חוויית אמנות שתאפשר למבקרים להיטמע בתוך האמנות ולהיכנס לתוך היצירות המפורסמות ביותר בעולם. המוזיאון יוקם במבנה מהמאה ה-19 שבעברו שימש כמפעל.

3.לצלול אל הטיטניק, קנדה


שרידי הטיטניק

ההרפתקנים מבינכם יכולים עכשיו לקפוץ לבקר בשרידי הספינה המפורסמת ביותר בעולם, במסגרת מסע בן 10 ימים שיוצא מניו פאונדלנד (Newfoundland) שבקנדה. צוות של מומחים ילווה אתכם כשתרדו אל מצולות הים בכלי תת ימי מיוחד, לעומק של כ-4,000 מטרים ותציצו בחלקים מהטיטניק, כולל גרם המדרגות המפורסם שלה. זאת היא אחת החוויות הנדירות ביותר בעולם ומספר המקומות מוגבל מאוד. לפרטים נוספים, בקרו באתר Blue Marble Private.

4.אייקון חדש לניו יורק, ארצות הברית

העיר ניו יורק עומדת לקבל אייקון חדש: גלריית וסל (Vessel). הגלריה היא התקן יוצא דופן אשר יוקם במתחם Hudson Yards החדש באזור המערבי המרוחק של העיר (אזור תעשייתי שמפותח כעת למגורים). מבנה הנחושת הבוהק יהיה מוקד המשיכה של הכיכר והגנים הציבוריים בשכונה החדשה ויכלול 154 גרמי מדרגות שמחוברים זה לזה ויוצרים צורה הנדסית. מבקרים יוכלו לטפס לראש המבנה, שגובהו 45 מטרים, באמצעות המעברים המרושתים, כאשר כל גרם מדרגות יאפשר להביט על השכונה שלמטה מזווית שונה וחדשה.

5.גלריית המדע, בריטניה וארצות הברית

גלריית המדע (The Science Gallery) פועלת בדבלין, אירנלד, כבר מאז 2008 והשנה תפתח אחת גם בלונדון ותתחיל בנייתה של גלריה נוספת בעיר דטרויט שבארצות הברית. הגלריה בלונדון נמצאת לא הרחק מגשר לונדון המפורסם ותציג תערוכות אשר חוקרות את שאלות החיים המשמעותיות ביותר. כל התצוגות הן מפגש בין מדע ואמנות, ותגובות קהל המבקרים אף עשויות לשמש את החוקרים האקדמיים של הגלריה.

ודאי תסכימו אתנו שגם אם העולם הוא מקום גדול, כמה טוב שהחדשנות לעולם איננה מפסיקה. ואם כבר סגרתם את כל התכניות שלכם ל-2018, אולי כדאי לשקול אותן שנית. רק אל תשכחו להתאים את ביטוח הנסיעות לסוג החופשה שלכם. נסיעה טובה!

 

נגישות