תרבויות מסביב לעולם - עשה ואל תעשה

תרבויות מסביב לעולם שחייבים להכיר – כדי לזכות ביחס ידידותי ואוהד

מה שאנחנו רואים כהתנהגות מנומסת ושקולה אצלנו בבית, לא נתפס תמיד באותו אופן מחוץ לגבולות ארצנו. אז כדי שלא יתייגו אתכם כחצופים או כחסרי כבוד כשאתם מטיילים בחו"ל, הנה כמה מנהגים ייחודיים שנהוגים ברחבי העולם.

חוץ מזה, הכרת המנהגים שמקובלים בקרב עמים או תרבויות בעולם, תעזור לכם לקשור קשרי ידידות בכול מקום שתגיעו אליו בחו"ל.

1. ברוסיה – הימנעו מלהעניק סוגי פרחים מסוימים.

היזהרו כשאתם מגישים פרחים לחבר או לעמית עסקי ברוסיה. פרח צהוב מסמל רמאות או התפרקות של מערכת היחסים. דלגו גם על ציפורנים אדומות. לפי המסורת, מניחים פרחים אלה על קברי המתים או מעניקים אותם לוותיקי המלחמה.

2. בסין – אל תצפו לכרטיס תודה עבור מתנות אלה.

שעונים, ממחטות, סנדלי קש ופרחים – כל אלה מיוחסים בסין למוות וללוויות. זה ייחשב לבלתי הולם ולמורבידי אם באירוע כלשהו תגישו אחת ממתנות אלה למישהו בסין. זה עלול לגרום נזק למערכת היחסים.

3. במצרים – ותרו על המלח

כשמזמינים אתכם לארוחה במצרים, דלגו על המלחייה. זהו עלבון למארח לפזר מלח על האוכל שלכם. אם אתם רואים צורך להמליח את המנה זה אומר שלדעתכם הטעם שלה דוחה.

4. בוונצואלה – אל תגיעו בזמן

מי צריך שעון? זהו אחד המקומות שבהם להגיע מוקדם או בזמן נתפס כגסות רוח. בוונצואלה אם אתם מוזמנים לארוחה בביתו של מישהו, מומלץ להגיע באחור של 10 עד 15 דקות. אם תקדימו או תגיעו בזמן, תתפסו על ידי המארח כלהוטים מדי ואפילו חמדנים.

5. בנורבגיה – השתמשו תמיד בסכין ומזלג

בנורבגיה, נימוסי השולחן הם חשובים במידה קיצונית. רוב הארוחות – כולל סנדוויצ'ים – נאכלות באמצעות סכו"ם.

6. בהולנד – אל תהיו חדים

הענקת מתנות אמורה להיות חוויה משמחת, חיובית. לכן, כשאתם בוחרים מתנה עבור מישהו בהולנד, אל תקנו סכיני מטבח מפוארים או מספריים. מתן חפצים חדים כמתנות, נחשב כמביא מזל רע.

7. ביוון – השליכו את שן החלב שנשרה לילד על גג הבית

ילדים ביוון לא מצפים שפיית השיניים תשאיר להם מתנה תמורת שן שנשרה. במקום זאת, הם משליכים את שיני החלב על גג ביתם. מנהג זה נועד להביא מזל טוב ולתרום להחלפת שן בריאה.

8. בהונגריה – אל תשיקו כוסות בזמן שאתם שותים

השקת כוסות (לחיים!) בזמן לגימת הבירה היא סצנה מקובלת בפאבים רבים ברחבי העולם. אבל אל תצפו לראות צהלה שכזאת בהונגריה. תחילתו של מנהג ישן זה במלחמת הונגריה עם אוסטריה ב-1849. לאחר שההונגרים הובסו ו-13 ממצביאי צבאם הוצאו להורג, חגגו הגנרלים האוסטריים בזחיחות על ידי השקת כוסות ושתיית בירה. אמנם, ההונגרים אף פעם לא אסרו על שתיית בירה, אבל הם התחייבו להימנע מהשקת כוסות למשך 150 שנה. היום, מנהג זה עדיין מיושם בחוגים מסוימים, למרות שהנדר כבר פקע.

9. בבוליביה – הרחיקו את העסקים משולחן האוכל

בבוליביה זה לא מנומס לדון בעסקים במהלך אירוע חברתי כגון חתונה או ארוחת ערב חגיגית. חוויית האוכל נועדה להעשיר את הקשרים האישיים, ולא את העסקים. אם אתם משתתפים בארוחה בבוליביה, חכו עד שהמארח יעלה את נושא העבודה. ברוב המקרים הוא ירצה לשוחח אתכם על המשפחה לפני שייגש לטפל בנושאים העסקיים.

10. ביפן – שימו לב לצ'ופסטיקס שלכם

יפן היא ארץ מאוד מנומסת, והחיבה שלהם לכללי ההתנהגות נוגעים גם לשימוש במקלות האכילה בזמן הארוחה. לפי מנהגי היפנים זה לא מנומס לשחק עם המקלות או לדקור איתם את המזון. חוץ מזה, השתמשו בקצה השני של המקלות כדי לאסוף מזון מהצלחת המשותפת. שימוש בקצה המקל שנגע בשפתיים שלכם מאוד מעליב וגם לא הגייני.

נוסעים לחו"ל? לרכישת ביטוח נסיעות לחצו כאן

 

נגישות