3 הערים שבהן הכי כדאי לבקר ב-2018

ה-Lonely Planet הכריע: אלה הן 3 הערים שבהן הכי כדאי לבקר ב-2018

כבר חולמים על החופשה הבאה? אם כן, ל-Lonely Planet יש רעיונות טובים ליעדים. כבכל שנה, פרסמה המוציאה לאור הגדולה בעולם של מדריכי טיולים את רשימת 10 הערים השוות-ביקור לשנת 2018. את רשימת הערים בוחרים כותבי ה-Lonely Planet אחרי שהם מתייעצים עם מיטב מומחי נסיעות ועורכים, וכמובן מסתמכים על נסיונם האישי. כדי לחסוך לכם זמן, ליקטנו למענכם את שלוש הערים המובילות.

3. קנברה, אוסטרליה


מבט על קנברה מלמעלה. תמונה: Jason Tong

קנברה, עיר הבירה של אוסטרליה וביתם של המוזיאון הלאומי של אוסטרליה ושל האגם היפהפה ברלי גריפין (Burley Griffin), לא זוכה למספיק תשומת לב לדעתם של עורכי ה-Lonely Planet. בנוסף לשופינג, למסעדות ולתרבות האיכותיות שהעיר מציעה לאורך כל ימות השנה, הלו"ז שלה ל-2018 כולל טורניר קריקט שהחל את דרכו בשנות ה-20 של המאה הקודמת ואת חגיגות ה-100 לסיום מלחמת העולם ה-1.


קיר ההנצחה באנדרטת המלחמה של אוסטרליה בקנברה

2. דטרויט, ארצות הברית


קו הרקיע של דטרויט

אחרי עשרות שנים של הדרדרות בעקבות התמוטטותה של תעשיית הרכב האמריקאית, דטרויט עושה דרכה חזרה. בחלקו הגדול, ההתאוששות מתרחשת בזכות צעירים ואמנים שעברו להתגורר בעיר. "זה כאילו העיר כולה דלוקה על קפאין, שופעת עד גדותיה ברעיונות", כתבו עורכי Lonely Planet. האנרגיה מלאת הקפאין הזאת מושכת לעיר עסקים ומסעדות עכשוויים, אצטדיון ספורט חדש ורכבת קלה חדשה. באופק מתוכננים גם פארקים ומלונות חדשים.


אולפן הקלטות ידוע בדטריוט שלאחרונה התרחב לחנות תקליטים שהיא גם אולם הופעות למוסיקאים וגם יצרנית של תקליטי ויניל. תמונה: Lilry1

1. סיביליה, ספרד

ככר דה אספניה (Plaza de Espana), סביליה. תמונה: SkareMedia

העיר הרביעית בגודלה בספרד "פרחה והפכה לעיר של אופניים ורכבות חשמליות שמחדשת ומרעננת את העבר האומנותי שלה", לפי ה- Lonely Planet. לוח האירועים התרבותי של השנה הבאה, לדוגמה, כולל את פסטיבל הסרטים האירופאי ואינספור תצוגות אומנות שחוגגות את יום הולדתו ה-400 של אמן תקופת הברוק (ובן העיר) ברטולומה אסבאן מורילו (Bartolomé Esteban Murillo). ומעבר לכל אלה, ברחובותיה צולמו לא מעט סצנות של הסדרה הפופולרית משחקי הכס.

אז אחרי שאתם בוחרים את אחד משלושת היעדים שהצגנו לכם, בחרו לעצמכם את ביטוח הנסיעות המתאים עבורכם.

סביליה בגרסת ה-Lonely Planet:

 

עוד מאמרים בנושא

נגישות