מגזין PassportCard

סוגי ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות מומלץ

סוכנויות הביטוח מאפשרות לכם לרכוש ביטוח נסיעות לפי סוג הנסיעה שלכם. המשמעות היא פוליסת ביטוח מודולרית שמציעה לכם סל הרחבות ומגוון של פתרונות לצרכים שמאפיינים את הנסיעה שלכם
תאריך פרסום 07/09/20

 

איזה ביטוח מומלץ יותר?

סוכנויות הביטוח מאפשרות לכם לרכוש ביטוח נסיעות לפי סוג הנסיעה שלכם. המשמעות היא פוליסת ביטוח מודולרית שמציעה לכם סל הרחבות ומגוון של פתרונות לצרכים שמאפיינים את הנסיעה שלכם.

ברור שאם אתם נוסעים לחופשת סקי שכוללת גם גלישה במדרונות ההרים המושלגים, מומלץ שתרכשו פוליסה שתכסה סכנות שכרוכות בספורט זה. כמובן שלא מומלץ לשלם עבור כיסוי ביטוחי שכולל סקי, אם מטרת הנסיעה שלכם היא סוף שבוע של קניות בברצלונה. כך גם אין טעם לשלם עבור כיסוי השכרת רכב בחו"ל אם אתם בכלל לא מתכוונים לשכור רכב ולנהוג בחו"ל.

יחד עם זאת, הניסיון מלמד שתמיד כדאי שהפוליסה תכלול את הכיסויים הבסיסיים כמו כיסוי רפואי וכיסוי אבדן או גניבת המטען.

הנה מספר המלצות לסוג הביטוח שכדאי לכם לעשות בהתאם למאפייני הנסיעה האישית שלכם:

פוליסה יומית או שנתית – איזו פוליסה מתאימה לכם? ובכן, פוליסה יומית מתאימה לנוסע שטס פעם או פעמיים בשנה ופוליסה שנתית מתאימה לנוסע שטס לחו"ל מספר פעמים בשנה. עם פוליסה שנתית אתם מבוטחים עד שלושים יום בכול נסיעה שלכם לחו"ל.

פוליסה שמכסה קיצור או ביטול נסיעה – אתם עומדים לנסוע לחו"ל כאשר בן המשפחה חולה מאוד ואתם רוצים ביטוח שיגן על כספכם אם לא תוכלו לנסוע? אולי אתם רוצים לכסות את עצמכם למקרה שבן משפחה ילך לעולמו, חס וחלילה, ותאלצו לבטל את הנסיעה ולהישאר בארץ? ואולי אתם מעדיפים כיסוי ביטוחי למקרה שיהיה עליכם לקצר את הנסיעה שלכם בגלל סיבה רפואית או בגין תאונת דרכים?

בכול המקרים האלה מומלץ לכם לבדוק שהביטוח שלכם כולל כיסוי למקרה של קיצור או ביטול הנסיעה, ולברר בדיוק מהי הפרוצדורה להחזרת הכספים ואילו טפסים עליכם להציג לביטוח.

סל הרחבות בדקו את סל ההרחבות שמציעה חברת הביטוח ובחרו בכיסוי הנוסף שמתאים לנסיעה שלכם. –

  • האם אתם מתכוונים לשלב בנסיעה שלכם לחו"ל ספורט אתגרי ביבשה, בים, בהרים או בשלג? (למשל, נסיעה במוטוקרוס, ברולרבליידס, ברכב שטח, צניחה במצנחי גלישה, שייט בקיאקים, טיפוס וסנפלינג, טיול בכדור פורח או רכיבה על מזחלות שלג ועיסוק בסקי). אם התשובה היא חיובית, מומלץ מאוד לרכוש כיסוי מורחב שיכלול את הסיכונים הכרוכים בפעילויות אלה וליהנות מטיול בראש שקט.

 

  • האם אתם יוצאים למסע אתגרי בחבל ארץ מרוחק ונידח? במקרה זה מומלץ לרכוש הרחבה שכוללת הוצאות חיפוש, איתור וחילוץ ואפילו כיסוי דמי ההחזרה לארץ.

 

  • האם את נוסעת בהיריון? אם כן, יש כיסוי שנועד במיוחד לנשים במצבך והוא כולל הוצאות בהיריון עד לשבוע ה-32.

 

  • האם אתם מאופיינים כ"מצב רפואי קיים"? אם כן, מומלץ לרכוש הרחבה מיוחדת שמתאימה למצב זה, או להחמרה של המצב הרפואי הקיים.

 

  • האם אתם נוסעים עם ציוד יקר ערך (כספי או אחר)? אם כן, מומלץ לכם לרכוש כיסוי נוסף שמכסה למשל גניבה של מכשיר סלולרי או מחשב נייד.

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאיזור האישי