מגזין PassportCard

סקי וספורט אתגרי

הציוד שחובה לארוז לחופשת סקי

הרשו לנו לחסוך לכם זמן ולרכז בשבילכם את כל הפרטים שממש לא כדאי לשכוח בבית
תאריך פרסום 24/11/21

 

 

אין ספק שאחד החלקים הפחות מהנים בכל חופשה הוא שלב האריזה. המאורגנים שבינינו מכינים רשימות מסודרות ועובדים בצורה שיטתית. המאורגנים פחות, פשוט זורקים מכל הבא ליד לתוך התיק או המזוודה ומקווים לטוב. אבל כשנוסעים לחופשת סקי, הציוד הוא חלק בלתי נפרד מהיעד ולכן, בין אם אתם מהמאורגנים יותר או מהמאורגנים פחות, הרשו לנו לחסוך לכם זמן ולרכז בשבילכם את כל הפרטים שממש לא כדאי לשכוח בבית. 

רגע לפני שאתם אורזים ויוצאים לדרך – לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל הכנסו לכאן

1. ביטוח נסיעה

ביטוח נסיעות לחו"ל שכולל הרחבה לסקי הוא פריט חובה ולא סתם הוא הראשון ברשימה שלנו. ודאו שאתם יוצאים מהארץ עם ביטוח נסיעות לחו"ל מתאים ושימו לב שהוא מכסה את כל הפעילויות המתוכננות.

 

2. קרם הגנה

קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה יגן עליכם מפני רמות הקרינה הגבוהות מאוד באזורים מושלגים. הימרחו בכל מזג אוויר, אפילו כשמעונן, כי רמות הקרינה הן תמיד גבוהות על השלג.

 

3. משקפי שמש

כבר אמרנו שהקרינה באזורים המושלגים גבוהה במיוחד? ובכן, קרינת ה-UV שמגיעה מהשמש מוחזרת על ידי השלג הלבן ישירות לעיניים. כדי להגן עליהן, חייבים להצטייד במשקפי שמש איכותיות באמת או אפילו טוב יותר – במשקפת (גוגל) שגם תגן על העיניים וגם תקל על הראות אם ירד שלג.

 

4. מעיל ומכנסיים

מעיל ומכנסי הסקי הם ככל הנראה הפריטים החשובים ביותר, מיד אחרי המגלשיים והנעליים שאותם מרבית האנשים שוכרים באתר הסקי. במקום לקנות פריטים נפרדים, תוכלו לקנות חליפת סקי שגם תחמם אתכם וגם לא תגביל את התנועה שלכם כדי שתוכל לזוז בחופשיות בזמן שאתם גולשים. אם אתם לא רואים בעתידכם חופשות סקי רבות, תוכלו לשכור חליפת סקי עוד בישראל. אם אתם בוחרים באפשרות הזאת, מדדו את החליפה לפני הנסיעה ובדקו אם היא מתאימה ונוחה לכם.

 

5. מתחת למעיל ולמכנסיים

חליפת הסקי היא רק השכבה העליונה. בגלל שסקי הוא ספורט רציני, חובה לשמור על חום הגוף כדי למנוע פציעות מיותרות וביניהן גם מתיחת שרירים. לכן, מומלץ ללבוש בצמוד לגוף ביגוד תרמי נושם שגם מחמם וגם לא מונע מהזיעה להתנדף. חפשו בחנות ביגוד תרמי שמתאים לסקי, כך לא תסתבכו.

 

6. גרביים וכפפות

גם הגרביים וגם הכפפות חייבות להיות ייעודיות לסקי. נעל הסקי איננה דומה לנעל רגילה ואם לא תהיה לכם הגרב המתאימה, ככל הנראה לא תצליחו להכניס את הרגל לנעל הסקי. מעבר לזה, הגרב המיוחדת מונעת הזעה, שומרת על חום הרגל וגם מונעת לחצים על כף הרגל.

באשר לכפפות – אל תקנו בלי למדוד ולהבטיח שהן מתאימות לכפות ידיכם. כפפות גדולות או קטנות לא יאפשרו לכם לגלוש. 

 

7. תיק קטן

דמיינו את עצמכם גולשים על מורדות השלג הלבנים במשך שעות מדי יום, עושים ספורט מאומץ ו… חייבים לשתות מים מדי כמה זמן. כדי שתוכלו לסחוב אתכם בקבוק מים ראוי ליום ספורטיבי שכזה, קחו אתכם תיק גב קטן שיוכל להכיל גם את קרם ההגנה, למקרה שתצטרכו עוד שכבה (ואתם תצטרכו), הטלפון הסלולרי שלכם ואולי אפילו מצלמה. גם את התיק מומלץ למדוד לפני שתקנו כדי להבטיח שהוא נוח לכם ולא יפריע לפעילות.

 

 

8. קסדה

בעבר נהגו לגלוש בראש גלוי, מלבד כובע מחמם. אבל היום נדיר מאוד לראות גולשי סקי ללא קסדה לראשם. אם יש לכם סבלנות לוותר על גלישת הסקי ביומכם הראשון באתר ולבלות אותו במדידות בחנות ציוד הסקי, השכירו קסדה. אחרת, קנו אחת משלכם. מכל מקום, אל תוותרו על הקסדה כדי שלא תאבדו את הראש.

 

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאזור האישי