מגזין PassportCard

מוצ'ילרים

3 טרקים עוצרי נשימה שכדאי לכם להכיר

מסלולי הטרקים המופלאים ביותר בעולם הם אלה שחודרים לתוך המהות של המקום ומזמנים, בנוסף להליכה בטבע, גם הזדמנות להציץ למעבה התרבות וההיסטוריה המקומיים.
תאריך פרסום 17/12/20

בפספורטקארד יש ביטוח נסיעות גם לתרמילאים

מסלולי הטרקים המופלאים ביותר בעולם הם אלה שחודרים לתוך המהות של המקום ומזמנים, בנוסף להליכה בטבע, גם הזדמנות להציץ למעבה התרבות וההיסטוריה המקומיים.

על הרים עולה הבוקר…

הנה שלוש הצעות יפהפיות לטרקים בין הרים וגבעות באיטליה, ביפן ובפרו.

רגע לפני שאתם אורזים ויוצאים לדרך – לביטוח נסיעות לחו"ל הכנסו לכאן

איטליה – Sentiero Azzurro (השביל הכחול) – Cinque Terre

הפסטורליות והציוריות של חופי איטליה

הכי מתאים: למשפחות (אם הילדים מתעיפים, אפשר תמיד לעלות על רכבת בין הערים); לאוהבי הרומנטיקה ולמטיילים מבוגרים.

מרחק: מסלול ה-Sentiero Azzuro מתפתל לאורך של כ-11 קילומטרים בין חמש ערים. אפשר גם להאריך את הדרך בין הערים, או לזרז את ההליכה אם תלכו במעלה השביל היישר אל הגבעות.

מתי ללכת: האביב, ובמיוחד הסתיו, הם התקופות הטובות ביותר. פחות תיירים ומזג אוויר קצת יותר קריר. בקיץ חם וצפוף ובאוגוסט – עדיף לא להגיע למקום.

השביל הכחול הוא מסלול פופולרי למטיילים באירופה. בעונות הבוערות הוא מלא תיירים שמתרגשים לטייל בנתיב שמחבר בין חמשת הכפרים הציוריים: Monterosso al Mare, Vernazza, Corniglia, Manarola  ו- Riomaggiore – שיושבים על הים התיכון. אבל, למרות כל התיירים, הקסם של המקום הצליח לשרוד. הערים כאילו נותרו מאחור ורבים מהמקומיים עדיין מדברים רק איטלקית. Vernazza, במיוחד, מעניקה תחושה של עיר מהאגדות עם הבניינים הקטנים והבהירים שמצטופפים על המתלול שמתנשא לו מעל לים הכחול.

 

יפן – מסלולYoshida  בהר פוג'י

מסלול הר פוג'י המרהיב
מקדש במסלול Yoshida בהר פוג'י

הכי מתאים: לכל אחד שרוצה לקחת חלק בטיול שהפך למסורת בתרבות היפנית.

מרחק: יש כמה מסלולים בפסגת פוג'י, אבל הפופולרי ביותר הוא מסלול Yoshida, שאורכו כ-12 קילומטרים.

מתי ללכת: העונה הרשמית היא מיולי ועד אוגוסט. אמנם, יש פחות מטיילים ביוני ובספטמבר, אבל יתכן שהבקתות יהיו סגורות והתחבורה הציבורית מצומצמת. בחורף, המסלול מתאים למטפסים מקצועיים שמצטיידים בציוד מיוחד ובטיחותי שמתאים לתנאי שלג.

פסגת הר הגעש פוג'י הוא המקום הגבוה ביותר ביפן (מתרומם לגובה של כ-3.7 קילומטרים) ונחשב לאחד האתרים המבוקשים ביותר על ידי מטיילים בעולם. די קל להגיע למקום מאחר שהתחבורה הציבורית עושה את דרכה בארבע דרכים ראשיות שיוצאות ממרכז העיר טוקיו.

בדרך תוכלו לעצור לצלחת נודלס ולשבת מול האש בבקתות המפוזרות לאורך הדרך, ואם אתם רוצים לחזות בזריחה מפסגת ההר, תוכלו לעשות זאת עם יותר מאלף חברים חדשים… זהו טיול לעולם תרבותי של פעם בחיים, אבל כדאי אולי לשמוע מה אומרים על כך היפנים: זה חכם לטפס על הר פוג'י פעם אחת אבל טיפשי לעשות זאת פעמיים…

 

פרו – מסלול סנטה קרוז ב-Cordillera Blanca

 

לא לשכוח ביטוח נסיעות למטיילים בפרו

הכי מתאים: מי שרוצה לחוות יותר מאשר את מסלול האינקה, ובעיקר אוהבי טרקים שמחפשים הרים גבוהים מלבד ההימליה.

מרחק: קרוב ל-50 קילומטרים.

בעוד שהרי ההימליה מקבלים את כל תשומת הלב, כשמדובר בטרקים למקומות גבוהים מאוד, קורדילה בלנקה בפרו מציעה בדידות שמאפיינת הרים ענקיים עם הרבה פחות המונים שממלאים את מסלולי הטרקים באסיה. זו גם חלופה פחות צפופה להמונים שנוהרים לכיוון מאצ'ו פיצ'ו על שביל האינקה.

מתי ללכת: אפריל עד ספטמבר. מזג האוויר יכול להיות אמין מאוד למרות שאלה הרים מאוד גבוהים.

ועוד דבר אחד…

אל תשכחו שטרקים זה לא רק טבע, נוף מדהים והליכה מאומצת (יותר או פחות). לפעמים, מה לעשות, תאונות מתרחשות. לכן, כדי להבטיח שאתם מכוסים ומוגנים עד כמה שאפשר, הצטיידו גם בציוד ובצידה הנדרשים, וגם בביטוח נסיעות עם הרחבה שמכסה השתתפות בטרקים.

טרק נעים!

 

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאיזור האישי