מגזין PassportCard

מידע לנוסע

שישה מיתוסים על ביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות לחו"ל- או למה אסור לעזוב את הבית בלעדיו
תאריך פרסום 17/12/20

בדיוק הזמנתם כרטיסים לטיול נהדר ואתם מתלבטים אם להוציא עוד כספים על ביטוח נסיעות. הטיול עצמו עולה לכם אלפי שקלים וכרגע התשלום עבור ביטוח נסיעות נראה לכם כמו הקש שישבור את גב הגמל, שהוא חשבון הבנק שלכם. ביטוח נסיעות הוא סתם בזבוז כסף כי בטח לא יקרה לכם כלום בזמן החופשה, וגם אם יקרה משהו, חברת הביטוח תערים עליכם המון קשיים עד שתתרצה ותסכים לשלם את כספי התביעה שלכם, אז בשביל מה לטרוח? נכון? לא, ממש לא נכון!

זוהי הזדמנות טובה להפריך כמה מהמיתוסים הנפוצים ביותר על ביטוח נסיעות, כך שגם אתם תבינו למה אסור לעזוב את הבית בלעדיו.

רגע לפני שאתם אורזים ויוצאים לדרך – לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל הכנסו לכאן
 

1: שום דבר לא יקרה לי!

האמת היא שאתם אנשים בעלי הגיון בריא ולכן מזהים את הפגם הלוגי שטמון במחשבה זו. יכול להיות שכבר נסעתם לחו"ל מאה פעמים ולא הייתם צריכים להתמודד עם בעיה קשה. אם זה המקרה שלכם, תנו לעצמכם טפיחה על השכם ולכו לקנות כרטיס לוטו. לרוע המזל, מזג אוויר לא צפוי, עיכובים בטיסה, מחלה, קלקול קיבה, פציעה או אסונות אחרים יכולים לשבש בקלות גם את תכנית הנסיעה הטובה ביותר. הדרך היחידה להגן על עצמכם מפני בעיות בלתי צפויות אלה היא להשקיע בפוליסת ביטוח נסיעות.

2: אני מכוסה על ידי ביטוח בבית, כך שאני לא צריך להשקיע בפוליסה נוספת

האמת היא שרק אם יש לכם ביטוח שכולל גם כיסוי מלא לחו"ל, אתם אכן מכוסים. אבל, ביטוח בריאות, ביטוח נכס או כרטיס האשראי – לא תמיד מכסים את העלויות של ביטול נסיעה, הוצאות רפואיות, או במקרה הגרוע ביותר – פינוי רפואי בחו"ל. כך גם לגבי אסונות או אסונות טבע שמשבשים את הטיול שלכם.

3: אני לא צריך ביטוח נסיעות כי זה בלתי אפשרי לקבל חזרה את הכסף אלא אם כן יקרה משהו קטסטרופלי.

האמת היא שהפוליסה המתאימה מכסה לא רק מחלה קשה, פציעות, אסונות ופינוי לארץ, אלא גם משמשת כאפשרות לצאת ממצב עגום במקרה שמשהו פחות דרמטי מתרחש.

4: ביטוח נסיעות מתאים לא רק לאנשים שיוצאים לחו"ל על מנת לעסוק בספורט אתגרי

האמת היא שלמרות שביטוח נסיעות חשוב מאוד לצוללנים, למטפסי הרים ולחוקרי מערות, הם לא היחידים שיכולים להפיק תועלת מהביטחון שמקנה ביטוח הנסיעות. כמובן שעל פניו נראה שאנשים אלה נמצאים בסיכון גבוה יותר מבחינה סטטיסטית להיקלע למצבי חירום. אבל מצבי חירום יכולים להתרחש גם כשאתם נוסעים לסתם טיול "משעמם" בחו"ל. אם האוטובוס שלכם נתקע באמצע הדרך בין פריז לברצלונה ובגלל זה אתם מפספסים את הטיסה שיוצאת למחרת, תוכלו להפיק תועלת מביטוח הנסיעות.

5: העלויות הרפואיות בחו"ל ממילא זולות יותר, אז אם אצטרך טיפול אוכל לשלם עבורו מכיסי.

האמת היא שאם אתם צריכים תפרים בברך לאחר שנפלתם מהאופניים במדינה מתפתחת, ביטוח הנסיעות מבטיח לכם טיפול סטנדרטי שהוא שווה ערך לטיפול בארץ: כלים מחוטאים, משככי כאבים ארוזים בבטחה וכדומה. זה עוזר לשלול את הסיכון לזיהום בעת הטיפול במתקן רפואי בעולם השלישי.

6: אני יכול לקנות כרטיסי טיסה ולהזמין מלון עכשיו, ואת הביטוח ארכוש לפני היציאה.

האמת היא שאם אתם ממתינים לרכישת ביטוח הנסיעות עד לאחר הזמנת שאר מרכיבי הטיול, כל הגורמים שבאים לביטוי בעת הנסיעה עלולים לא להתממש מבחינת הביטוח שלכם. לדוגמה, אם הזמנתם טיסה יקרה לפריז עכשיו, עדיין לא רכשתם את הביטוח, וכמה ימים לפני הנסיעה חליתם ואתם לא יכולים לצאת, אתם מאבדים את הכסף שלכם. הביטוח לא יהיה בתוקף. 

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאיזור האישי