מגזין PassportCard

מידע לנוסע

בדיקת קורונה בנתב"ג ובדיקה פרטית בבית החולים לפני הטיסה – איך זה עובד?

השנתיים האחרונות שינו כליל את מפת התיירות העולמית, בין אם מדובר במחירי הטיסות והיעדים החדשים שבהם מתאפשר לבקר בזמן קורונה ועד להצטיידות לקראת הטיסה המיוחלת
תאריך פרסום 26/06/22

חברת פספורטכארד עושה את מירב המאמצים כדי להציג מידע מדויק ועדכני, אולם ייתכנו שגיאות ו/או אי דיוקים. יודגש כי המידע הינו בגדר כלי עזר בלבד ואינו מהווה המלצה כלשהי לצורך קבלת החלטות. האחריות הינה על עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין הפסד/נזק העשויים להיגרם כתוצאה משימוש במידע זה.

כיום, חלק מהמדינות עדיין דורשות לבצע בדיקת קורונה או הצגת אישור חיסון (תו ירוק) בכניסה אליהן, לצד מילוי טפסים, המשתנים ממדינה למדינה. היכן אפשר להיבדק לפני הטיסה? תוך כמה זמן מגיעות התוצאות? הנה כל האפשרויות לפגישה מהירה עם מטוש וקבלת תשובה לפני הטיסה:

לפני הכל – למי אסור לטוס? 

1. מי שנמצא חיובי לקורונה.

2. מי שנמצא בבידוד או אמור להימצא בבידוד בזמן הטיסה.

3. מי שמראה תסמינים: חום מעל 38 מעלות, איבוד חוש הטעם והריח, שיעול או קשיי נשימה.

5. מי שמנוע טיסה עקב צו עיכוב יציאה מהארץ.

האם צריך הפנייה לבדיקת קורונה?

לא. בדיקת קורונה לפני טיסה ללא תסמינים או הפנייה מרופא נחשבת בדיקה פרטית והיא איננה דורשת הפנייה מרופא משפחה, אך ברוב המקרים תצטרכו לקבוע תור מראש ולשלם את עלות הבדיקה.

אנשים בתור לבדיקת חום

בדיקות קורונה בנתב"ג 

קביעת תור לבדיקת קורונה לנוסעים היוצאים לחו"ל

ניתן לבצע בדיקה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות או במקומות אחרים המורשים לבצע בדיקות יציאה מהארץ.

רישום מוקדם לבדיקת קורונה לנוסעים הנכנסים מחו"ל

החל מה-3.6.2022 אזרחים ישראלים, תושבי קבע ותושבים ארעיים כלליים בארץ לא צריכים לבצע בדיקת PCR עם הנחיתה בארץ

מתחם הבדיקות המהירות בנתב"ג

מתחם הבדיקות בנתב"ג נסגר. במידת הצורך, יש לבצע בדיקה באחד מבתי החולים המבצעים בדיקות קורונה פרטיות או במקומות אחרים המורשים לבצע בדיקות יציאה מהארץ.

איפה אפשר לערוך את הבדיקה באופן פרטי?

בדיקה לקראת טיסה ניתן לעשות בבתי החולים המופיעים ברשימה ובמכונים פרטיים, או מחוץ לחלק מסניפי רשתות הפארם – סופר פארם ורשת Be של שופרסל. כל אלה בתשלום. בדיקות קורונה שמתקיימות בקופות החולים לא מתבצעות לצורך טיסה לחו"ל אלא רק בהופעת תסמינים ולכן דורשות הפניה.

מה צריך להציג בבדיקה בבתי החולים?

כרטיס טיסה למדינת היעד ודרכון בתוקף (הביאו את הדרכון שאיתו אתם מתכוונים להיכנס למדינת היעד, גם זה אינו דרכון ישראלי). בסופר פארם למשל תצטרכו להציג דרכון בתוקף בלבד.

מתי מקבלים תוצאות?

התוצאות מתקבלות בין 24 ל-48 שעות לאחר הבדיקה ובחלק מהמקרים אף לפני כן. במידה ובחרתם במעבדה פרטית – בררו טרם הבדיקה מתי התוצאות אמורות להגיע כדי שתוכלו להציג אותן לפני הטיסה. התוצאות חייבות להגיע בטווח של עד 72 שעות לפני הטיסה, אחרת הן אינן תקפות.

מה צריך להיות מצוין בבדיקה?

כאמור, לא כל המדינות דורשות בדיקה ביציאה מן הארץ, אך באלה שכן, תוצאות הבדיקה אותם תציגו חייבות להופיע באנגלית, בפורמט קריא ועם חתימת מוסד רפואי מוכר בישראל. על הבדיקה חייב להיות מצוין תאריך הבדיקה, סוג הבדיקה והתוצאה השלילית. בבדיקה במסגרת פרטית תקבלו "דרכון בריאות". זהו ספרון צהוב בפורמט בינלאומי שבו מופיעות הבדיקות והחיסונים העדכניים שלכם ואותו יש להציג בכניסה למדינת היעד.

האם יש צורך בבידוד לאחר הבדיקה?

לא, הבדיקה עצמה איננה מחייבת בידוד.

דוגמה לבדיקת קורונה

האם דרכון ירוק פוטר אותי מבדיקת קורונה?

תלוי במדינה אליה אתם יוצאים. מומלץ לבדוק מראש באתר משרד הבריאות של מדינת היעד לטובת המידע המהימן ביותר מה נדרש מכם בכניסה למדינה, כיוון שיתכן כי היום לא תאלצו להיבדק ואילו בעוד שבוע תצטרכו להציג בדיקה שלילית.

האם דרכון ירוק פוטר אותי מבידוד 

ישנן מדינות שמאפשרות כניסה עם תו ירוק או תעודת מתחסן/מחלים ללא חובת בידוד. רשימה זאת משתנה באופן שוטף ותוכלו לראות אותה כאן. יתכן כי תצטרכו להציג בדיקה סרולוגית בכניסה ליעד. גם כאן מומלץ להתעדכן באתר משרד הבריאות של מדינת היעד לטובת המידע המהימן ביותר.

האם ניתן לערוך את בדיקת הקורונה בקופת חולים או במתחמים היעודיים?

לא לצורך טיסה. בדיקות קורונה בתוך הקהילה נערכות עם הפנייה של רופא משפחה ואו לאחר הופעת תסמיני חום, שיעול, קשיי נשימה, איבוד חוש הטעם והריח או מגע עם חולה קורונה מאומת.

האם ניתן לבצע בדיקת קורונה דרך החברה שדרכה הזמנתי את הטיסה?

כרגע מספר חברות תיירות כמו איסתא וישראייר מציעות בדיקות קורונה מוזלות למי שיזמין דרכן חבילת נופש לחו"ל. חברת התעופה לופטהנזה יחד עם בית החולים איכילוב מציעה בדיקת קורונה מוזלת למי שרכש טיסה בחברה או בחברות התעופה של קבוצת מיילס אנד מור (ההצטרפות למועדון התעופה היא בחינם).

לקריאה נוספת: 

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאיזור האישי