לצאת לרילוקיישן זו משימה גדולה שדורשת המון תשומת לב לבירוקרטיות. יש המון נושאים בהם אתם צריכים לטפל לפני שאתם טסים לרילוקיישן. אז כשאתם דואגים לדירה, בתי ספר לילדים, אריזת הבית ושלל סידורים ובירוקרטיות, אל תשכחו לדאוג גם לביטוח רפואי מתאים.

בישראל כולנו מקבלים את ביטוח הבריאות הממלכתי כעניין מובן מאליו. אבל הדברים נראים אחרת לגמרי ברגע שעושים רילוקיישן למדינה שבה הדברים פועלים בצורה שונה. רק אז מתחילים להבין שביטוח רפואי עשוי להיות עניין די מסורבל, מתסכל להפליא ובדרך כלל גם מאוד יקר.

אז רגע לפני שאתם נפרדים לשלום ועולים על המטוס, ישנן כמה סוגיות שכדאי לברר מראש על ביטוח הבריאות שלכם בחו”ל. בכתבה הבאה נסביר לכם מה המשמעות של ביטוח רפואי ברילוקיישן, למה הוא כ”כ חשוב, איך תתנהלו במדינה החדשה אליה אתם עוברים והכי חשוב- מה האותיות הקטנות שכדאי שתשימו אליהן לב לפני שאתם סוגרים ביטוח רפואי.

מעבר דירה- בית עם ארגזים

איפה אפשר לקבל טיפול?

בעוד שבישראל אתם יכולים לקבל טיפול פחות או יותר בכל בית חולים או סניף של קופת חולים שבה אתם מבוטחים, לרכוש תרופות בכל בית מרקחת וליהנות מהנחה משמעותית מטעם קופת החולים שלכם, במדינות אחרות הדברים כבר הרבה יותר מורכבים. הדבר הראשון שעליכם לבדוק בפוליסת ביטוח הבריאות, זה האם אתם מוגבלים מבחינת היכולת לבחור בית חולים, בית מרקחת או גורמים רפואיים שונים שניתן לפנות אליהם בשגרה ובמצבי חירום.  

האם ניתן לבחור איזה רופא שרוצים?

במדינות שונות בעולם מידת הגמישות בבחירת הרופאים משתנה מביטוח לביטוח, ולעיתים ישנם ביטוחים שלא תמצאו אפשרות בחירה כלל.

אז מה עושים? שימו לב – באותיות הקטנות שמופיעות בפוליסת ביטוח הבריאות שלכם, מופיע גם מידע חשוב בנוגע למידת הגמישות שתתאפשר לכם בכל הקשור לבחירת הרופא שלכם. בדיוק כך באותיות הקטנות נוהגים להצניע מידע יקר ערך בנוגע למדיניות חברת הביטוח לגבי רפואה פרטית וציבורית. 

בעולם מושלם, כולנו היינו יכולים לבחור את המנתח הטוב ביותר או את הנוירולוג המומלץ ביותר במדינה שאליה אנחנו מתכונים לעבור. כיוון שהעולם שלנו רחוק מלהיות מושלם, יתכן שעבור הפריבילגיה הגלומה באפשרות לבחור את הרופא המועדף עליכם, תצטרכו לשלם הרבה מאוד כסף. 

כמה עולה ביטוח בריאות בחו”ל? 

כמו בכל דבר בחיים  כשהמחיר זול מידי צריך להבין על מה אנחנו מתפשרים. למעשה אם המחיר שהוצע לכם נמוך להחשיד, צריכה להידלק לכם נורה אדומה. ביטוח בריאות זול, יכול לא לספק לנו את הכיסויים החשובים כשנזדקק לטיפול רפואי יקר.

למשל, חשוב תמיד לברר מהו גובה ההשתתפות העצמית שתצטרכו לשלם עבור טיפולים רפואיים שונים. תופתעו לגלות, שלא פעם מדובר בסכומים שלא ממש ניתן לעמוד בהם. לכן, כשאתם בוחרים את הפוליסה שלכם תדאגו שהיא תכסה אתכם גם בטיפולים שאולי אתם לא רואים את עצמכם מבצעים כרגע, אבל שהפוליסה תוכל לעזור לכם בכל מקרה שלא יבוא. דבר נוסף שחשוב לבדוק הוא מה גובה תקרת הכיסויים הכללית בפוליסה. חשוב שתהיה תקרה מספיק גבוהה אשר תכסה גם את הטיפולים היקרים ביותר.

בחור מסתכל על לוחות המראה

קבלת החזר על תשלום תביעות רפואיות ?

נקודה חשובה נוספת שעליכם לברר לעומק, היא האופן שבו תקבלו את ההחזרים המגיעים לכם כאשר תשתמשו בשירותים רפואיים המכוסים בפוליסה. האם תצטרכו לגייס מראש את כל הסכום כדי לקבל טיפול ולאחר מכן להגיש תביעה לחברת הביטוח? האם בכלל חברת הביטוח משלמת לגורם הרפואי ולאחר מכן מתחשבנת אתכם? האם חברת הביטוח מעמידה לרשותכם סכום מסוים ומעבר לו תצטרכו לשלם עבור הטיפול מכיסכם ובשלב מאוחר יותר לתבוע תוספת? מדובר בשאלות חשובות מאין כמוהן, שרבים מאיתנו נוטים להקל בהן ראש כשאנחנו בוחרים ביטוח רפואי. 

מה קורה כשמגיעים לבקר או כשרוצים לחזור לארץ?

אתם כנראה עדיין רחוקים מהיום שבו תצטרכו להחליט אם לחזור לארץ או לא, אבל קחו בחשבון שבבוא היום אם לא ביצעתם ניתוק תושבות בעצמכם, ייתכן שהמדינה תעשה זאת עבורכם. המשמעות היא שגם הזכויות הרפואיות שלכם בישראל יפקעו. במקרה הזה, תצטרכו לדאוג לביטוח רפואי איכותי אם תחליטו לעשות ולשוב לישראל ואפילו אם רק תגיעו לביקור. מטבע הדברים, רוב הפוליסות שנרכשות בחו”ל, לא מעניקות כיסוי למבוטחים שמגיעים לישראל ולמי מכם שביצע ניתוק תושבות לא ינתן פתרון לנושא בפוליסות מקומיות בחו”ל. 

באיזו שפה ניתן השירות? 

אחד הקשיים הגדולים ביותר שישראלים ברילוקיישן צריכים להתמודד איתם הוא מחסום השפה: כל עוד אתם עוברים למדינה דוברת אנגלית והאנגלית שלכם טובה, אין לכם מה לדאוג יותר מדי. אבל אם תצטרכו לרכוש פוליסת בריאות בגרמנית או תאילנדית ייתכן ותתקלו בקשיים בהתנהלות מול חברת הביטוח.  שירות בשפה העברית  יכול לתת את השקט והביטחון להתנהל מול חברת הביטוח. בנוסף, חברת ביטוח ישראלית כמו פספורטכארד רילוקיישן מעניקה מעבר לשירות 24/7 בעברית, גם ייעוץ רפואי עם רופא ישראלי ובעברית, 24 שעות ביממה.  

ביטוח הבריאות ברילוקיישן של פספורטכארד 

כישראלים, התרגלנו ליתרונות הגלומים בביטוח הבריאות הממלכתי, עד כדי כך שמעטים מאיתנו יודעים להתנהל כאשר מחפשים לרכוש פוליסת בריאות ברילוקיישן. ההשוואה מאוד קשה כאשר רגילים שרב השירותים הללו כלולים ומסובסדים במסגרת החוק.לכן, כדאי להבין שקיימת שונות גדולה מאוד בין הפוליסות שמציעות חברות ביטוח פרטיות בחו”ל, הן מבחינת הכיסויים, הן מבחינת רמת הגמישות והן מבחינת העלות כמובן.  

פוליסת הבריאות של פספורטכארד רילוקיישן מותאמת במיוחד לישראלים אשר עוברים לגור לתקופות ממושכות מחוץ לישראל. היא מותאמת ברובה לסל השירותים הקיימים בישראל ומספקת שירות לקוחות קשוב וזמין 24/7. תקרת הפוליסה גבוהה ותספק לכם את השקט שאתם צריכים כדי להתחיל את המסע שלכם ברגל ימין.

מוזמנים ליצור איתנו קשר לקבלת הצעה. 

* התכנים לעיל הינם אינפורמטיביים לצרכי ידע כללי בלבד, ואינם תחליף לייעוץ מקצועי פרטני.

רופאה וסטטוסקופ