ביטוח מחליף קופת חולים

מה זה ביטוח בריאות מחליף קופת חולים?

ביטוח בריאות מחליף קופת חולים הוא ביטוח אשר מכסה סיטואציות בהן תידרשו לטיפול רפואי שבשגרה כגון חיסונים, בדיקות תקופתיות, בדיקות דם וכל טיפול רפואי אותו אנחנו רגילים לקבל דרך קופת החולים שלנו בישראל. מכיוון שבחו”ל אין דבר כזה קופת חולים, הביטוח שלנו מחליף את המעטפת השירותים הרפואיים הניתנים במסגרת זאת.

למה צריך ביטוח מחליף קופת חולים בחו”ל?

בעוד שמערכת הבריאות הישראלית היא ציבורית, פשוטה להבנה ומאפשרת לכולם ליהנות משירותי בריאות בסיסיים באיכות מצוינת, בחו”ל המצב הוא הרבה פעמים שונה מאוד.

במדינות רבות מערכת הבריאות היא פרטית וכל אדם צריך לדאוג לעצמו ולמשפחתו לביטוח אשר ייתן לו מעטפת  איכותית לצרכים בשוטף ובשגרה.

מה קורה אם אני חולה בחו”ל בלי ביטוח?

אם חולים בחו”ל ללא ביטוח, לרב תצטרכו לשלם באופן פרטי את עלויות כלל הטיפולים, החל מבדיקת רופא ועד צילום, גבס או ניתוח.

עלויות אלו יכולות להיות גבוהות מאוד ולהגיע למאות ואף אלפי דולרים.

האם מספיק לי ביטוח נסיעות?

ביטוח נסיעות לחו”ל מיועד לתקופה קצרה וקצובה ומעניק כיסוי לאירועי חירום בלבד שלא ניתן לדחותם עד שובך לארץ. בדיקות שבשגרה למשל אינן מכוסות בביטוח נסיעות. בנוסף, זכותה של החברה המבטחת לדרוש את חזרתך לישראל להמשך טיפול. חזרה לא מתוכננת ארצה בגלל היעדר כיסוי ביטוחי, עלולה לפגוע בתכניות ובמטרה שלשמה נסעת לחו”ל. ביטוח נסיעות לחו”ל אינו מתאים גם כאשר נדרש לדוגמא ביטוח רפואי למטרות ויזה או כדרישה של מוסד ללימודים גבוהים בחו”ל.

לכמה זמן ניתן לעשות ביטוח?

תוכניות הביטוח שלנו מתחילות בתקופת זמן של מינימום חודש וללא מקסימום. כלומר, הן אינן קצובות בזמן אלא אם ביקשת לתחום אותם בזמן. למעשה, חברת הביטוח אינה רשאית לבטל את הפוליסה ביוזמתה, גם אם מצבו הרפואי של המבוטח משתנה לרעה כל עוד מתבצע תשלום עבור הפוליסה.

כרטיס PASSPORTCARD

מהו כרטיס פספורטכארד למבוטחי ביטוח בריאות?

כרטיס הפספורטכארד הוא כרטיס אישי נטען שאנחנו מספקים ללקוחות שלנו, בעזרתו תוכלו לשלם הוצאות רפואיות מבלי להוציא כסף מהכיס! להטענת הכרטיס יש ליצור קשר עם שירות הלקוחות אשר זמין 24/7.
שימו לב, השירות אינו זמין בארה”ב והשימוש בכרטיס הינו בכפוף למגבלות השימוש בכרטיס, עמלות משיכה ומגבלות נקודתיות בכספומטים השונים.

מהו כרטיס מבוטח?

כרטיס מבוטח הינו כרטיס מגנטי אישי הכולל את פרטי המבוטח. כרטיס המבוטח משמש אותך בעת קבלת שירותים רפואיים, מכל ספקי השירות הרפואי שבהסכם עם החברה בחו”ל ובישראל.

כיסויים בביטוח

האם הביטוח מכסה אותי בכל העולם?

את הביטוח רוכשים לפי מדינת יעד אשר נמצאת באזור כיסוי מסוים. תאילנד למשל היא באותו איזור כיסוי כמו הפיליפינים אך לא באזור הכיסוי של הודו. במידה והמדינה אליה רכשת ביטוח נמצאת באותו אזור כיסוי כמו המדינה בה אתה מתגורר, או באזור כיסוי שמסומן במספר גבוה יותר תהיו זכאים לשירותי שגרה וחירום.

במדינות שאינן מוגדרות באזור הכיסוי על פי התכנית, יהיה כיסוי חירום בלבד לפרק זמן שאינו עולה על 90 יום ברציפות ולא ניתן לקבל במדינות אלו טיפול רפואי מתוכנן מראש (אלקטיבי) .

האם אתם מכסים עלויות של טיסה למדינה אחרת לקבלת שירות רפואי?

לא, עלויות טיסה למדינה אחרת אינן מכוסות במסגרת הפוליסה.

האם הכיסוי חל מיד עם ההצטרפות לביטוח?

כן, אך יש לשים לב כי ישנן תקופות המתנה למספר נושאים בפוליסה.
תקופת ההמתנה הינה פרק זמן קצוב מראש בו הפוליסה אינה מכסה נושא זה או אחר. לדוגמא: בפוליסות שלנו חלה תקופת המתנה בת שנה מתחילת הביטוח לכיסוי הוצאות רפואיות הקשורות להריון ולידה, והוצאות הקשורות לבריאות הנפש.

האם עליי לקבל אישור מוקדם (Pre-Authorization) לפני קבלת טיפול רפואי?

רופאיך ומצבך הרפואי הם שיקבעו את הצורך בקבלת טיפול רפואי. אינך נדרש לקבל אישור מוקדם ממחלקת שירות הלקוחות שלנו וזכותך לבחור כל ספק רפואי. עם זאת, הפוליסה מחייבת הודעה מוקדמת למוקד שירות הלקוחות במקרים של הריון, אשפוז מתוכנן ועוד כמפורט בטבלת גבולות האחריות. כמו כן, מומלץ ליצור קשר עם מוקד שירות הלקוחות לפני קבלת טיפול רפואי על מנת להכיר את הכיסויים הכלולים בתכנית, הנוגעים לטיפול הרפואי הנדרש או להטענת הכרטיס.

ספקים רפואיים

מהו ספק רפואי”?

כל גוף המספק שירותים רפואיים נקרא בשפת הביטוח: “ספק רפואי” . בדרך כלל מדובר ברופאים, מרפאות, בתי חולים, מכונים, או מעבדות. באפשרותך לקבל כל שירות רפואי הכלול בכיסוי הביטוחי שלך ללא צורך בהפניית רופא משפחה.

מה ההבדל בין “ספקים בהסכם” ו-“ספקים שאינם בהסכם“?

ספקים בהסכם הינם ספקים רפואיים הנמצאים בהסכם כלשהו איתנו.
כדי להנות ממחירים מופחתים מהנחות ומהטבות, אנו ממליצים לפנות תמיד לספקים רפואיים בהסכם.
אם פנית לספק בהסכם, כל שעליך לעשות הוא להציג את כרטיס המבוטח שלך ולשלם את ההשתתפות העצמית במידה וקיימת. יתרת התשלום תוסדר ישירות ביננו לבין הספק הרפואי.

ספקים שאינם בהסכם: במידה ובחרת לקבל את השירותים באמצעות ספק רפואי שאינו בהסכם, ייתכן ויחולו השתתפויות עצמיות גבוהות יותר בהתאם לסוג השירות שניתן.
בארה”ב הכוונה היא לספקים אשר אינם בהסכם עם רשת UnitedHealthcare או כל ספק אחר שאינו מצוין באתר השירות העצמי כספק בהסכם. באנגלית נקראים ספקים אלו Out of Network Providers.

שירותים והטבות

מהן שעות הפעילות של מוקד שירות הלקוחות?

מוקד שירות הלקוחות עומד לשירותך 24 שעות ביממה, במשך כל השנה. ניתן ליצור קשר עם המוקד באמצעות מייל, צ’אט בפייסבוק, ווטסאפ, וכמובן בטלפון 972-4-3761173+

מהו שירות “חדר רופאים”?

חדר הרופאים הוא שירות חינמי למבוטחים אשר פועל 24 שעות ביממה, במשך כל השנה.
ניתן להתקשר לחדר הרופאים על מנת לשוחח עם רופאי משפחה בעברית.
המטרה שלשמה הוקם חדר הרופאים, הינה תמיכה בעברית ובאנגלית בלקוחות הנמצאים בסביבה זרה ולא מוכרת ואשר מבקשים הכוונה בקשר למצבם הרפואי. חדר הרופאים אינו מהווה תחליף לקבלת ייעוץ רפואי במקום מגוריך.

מידע כללי

האם הביטוח מתאים לקבלת אשרות עבודה או לימודים בחו”ל?

לרוב כן. היקף הכיסוי ותנאי פוליסת הביטוח שלנו  הינם מהרחבים ביותר. על מנת להנפיק אישור לצורך אשרה (ויזה) ואישור עבור מוסדות השכלה גבוהה בחו”ל יהיה עליך להעביר את הנוסח המבוקש ואנו ננפיק את האישור בהתאם. לכל מוסד או מדינה יש את הטפסים המונפקים על ידם, לצורכי מילוי על ידי החברה המבטחת או נציגיה. נא ודא כי ברשותך הטופס המתאים.

האם דמי הביטוח יכולים להשתנות לאחר ההצטרפות לביטוח?

כן. דמי הביטוח ישתנו בהתאם לשינוי בקבוצת הגיל במשך תקופת הביטוח. כמו כן, כמקובל בענף ביטוחי הבריאות הבינלאומיים, דמי הביטוח עשויים להתעדכן בהתאם למגמות ההתייקרות העולמיות ובכפוף לאישור המפקח על הביטוח במדינת ישראל.

כיצד מחושבים דמי הביטוח?

דמי הביטוח מחושבים ע”פ מדינת השהות, סוג התוכנית, קבוצת הגיל, מינו של המבוטח, ומצבו הרפואי ע”פ שאלון הבריאות שנמסר בתהליך ההצטרפות.

מי החברה המבטחת?

החברה המבטחת הינה “דיויד שילד חברה לביטוח בע”מ”, מקבוצות הביטוח המובילות בישראל.

 

הכיסויים הם בהתאם לתנאי הפוליסה, חריגיה וסייגיה.