נהוג לחשוב שכשטסים לחו”ל, הדרכון תמיד צריך להיות בתוקף לחצי שנה. בפועל, לכל מדינה יש דרישות שונות. לכן יצרנו עבורכם טבלת מדינות מפורטת שתפיג את חוסר הוודאות, עם תוקף דרכון נדרש ודגשים חשובים לגבי אפשרויות הכניסה לכל מדינה. ואם הדרכון שלכם לא בתוקף הנדרש הכנו לכם גם פתרונות למצב בו אתם צריכים לחדש אותו ותשובות לשאלות נפוצות.

תוקף דרכון: רשימת המדינות המלאה

שימו לב – בחלק מהמדינות הזמן נספר ממועד ההגעה, ובחלק מסיום תקופת השהייה (מועד החזרה לארץ). לדוגמה, אם אתם נוסעים ליוון לשבוע, שבה תוקף הדרכון הנדרש הוא 3 חודשים מעבר לתקופת השהייה, זאת אומרת שתוקף הדרכון לפני הטיסה צריך להיות 3 חודשים ושבוע.

מדינהתוקף דרכון נדרשהערות
טורקיה 6 חודשים ממועד ההגעה
דובאי6 חודשים ממועד ההגעה
יוון3 חודשים מעבר לסיום תקופת השהייה
איטליה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
אנגליהאין פרק זמן מינימליהדרכון חייב להיות בתוקף למשך תקופת השהייה במדינה
צרפת3 חודשים מעבר לסיום תקופת השהייה
תאילנד6 חודשים ממועד ההגעה
ספרד3 חודשים ממועד ההגעה
ארה”באין פרק זמן מינימלייש להנפיק ויזה. הדרכון חייב להיות בתוקף למשך תקופת השהייה במדינה
הונגריה3 חודשים מעבר לסיום תקופת השהייה
הולנד 3 חודשים ממועד ההגעה
סיןהדרכון חייב להיות בתוקף בכניסה למדינהנדרש להנפיק ויזה בשגרירות הסינית בת”א
רומניה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
סיני3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייהבמעבר הגבול היבשתי
קולומביה 6 חודשים עבר  לסיום תקופת השהייה
קנדהאין פרק זמן מינימלי. תוקף למשך תקופת השהייה במדינהלא ניתן להעביר ויזה מדרכון לדרכון
יפן6 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייהנדרשים 3 דפים ריקים בדרכון
אוסטריה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
בלגיה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
סיישל אין פרק זמן מינימלי. תוקף למשך תקופת השהייה במדינהניתן להנפיק ויזה באתר ממשלת סיישל
פורטוגל3 חודשים מעבר לסיום תקופת השהייה
פיליפינים6 חודשים ממועד ההגעה
שווייץ3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
רומניה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
רוסיההדרכון חייב להיות בתוקף בכניסה למדינה
קפריסין3 חודשים מעבר לסיום תקופת השהייהאין אפשרות להיכנס עם דרכון שהונפק לפני יותר מ-10 שנים
מלדיביים6 חודשים מרגע ההגעהמתקבלת ויזה במקום ל-30 יום
מלטה3 חודשים מעבר  לסיום תקופת השהייה
מאוריציוס אין פרק זמן מינימליהדרכון חייב להיות בתוקף למשך תקופת השהייה במדינה
מרוקואין פרק זמן מינימליהדרכון חייב להיות בתוקף למשך תקופת השהייה במדינה

חשוב לדעת: אנו עושים את מירב המאמצים להביא אליכם את המידע האמין והעדכני ביותר. עם זאת, לפני כל יציאה לחו”ל מומלץ לוודא את תוקף הדרכון הנדרש ישירות מול שגרירות המדינה אליה אתם נוסעים.

איפה מחדשים דרכון? 

חידוש דרכון נעשה בדרך כלל באמצעות קביעת תור מראש במשרדי רשות האוכלוסין ברחבי הארץ – אלא שהמתנה לתור בלשכות אלו יכולה לקחת חצי שנה ואף יותר. עקב הביקוש הגבוה לדרכונים לקראת הקיץ, רשות האוכלוסין יצאה בתוכנית “מרתון דרכון”, החל מיום ראשון ה-14.5.

במסגרת התכנית, ארבע לשכות מרשם האוכלוסין הגדולות בארץ יעסקו אך ורק בהנפקת דרכונים. שעות הפתיחה של ארבעת הלשכות יהיו 07:30 עד 21:00, ואליהן לא צריך לקבוע תור, אפשר פשוט לבוא (אך יכול להיות שתיתקלו בהמתנה ארוכה). שימו לב שאם תגיעו לפני תשע בערב, תקבלו שירות גם אם התור יתארך לאחר שעות הפתיחה, כל עוד נכנסתם בזמן. לשכות אלו יפעלו במתכונת זו עד ה-30.6. בנוסף, ייפתח מרכז חמישי להנפקת דרכונים בבני ברק. המרכז יפעל עד להודעה חדשה.
לא לשכוח להביא תעודת זהות ודרכון קודם, אלא אם כן זה הדרכון הראשון שלכם. בנוסף, יש לשלם מראש דרך האינטרנט.

בנוסף, ברשות האוכלוסין פתחו את האפשרות לחפש תור לפי “התור הפנוי הקרוב ביותר” וככה תוכלו לדעת איפה התור הפנוי הכי קרוב, גם אם הוא לא בעיר שלכם.

שעות פתיחה וכתובות:
תל אביב – דרך מנחם בגין 125 קרית הממשלה
ירושלים – שלומציון המלכה 1
באר שבע – התקווה 4, קרית הממשלה בניין מכבי
חיפה – שדרות הפל”ים 15 קרית הממשלה

שעות פתיחה לארבעת הלשכות – 07:30 עד 21:00. 

שימו לב שאם תגיעו לפני תשע בערב, תקבלו שירות גם אם התור יתארך לאחר שעות הפתיחה, כל עוד נכנסתם בזמן.

האם אפשר לצאת מהארץ עם דרכון זר? 

כרגע כן. עד 31.12.24 ניתן לצאת מהארץ עם דרכון זר בתוקף. הנחיה זו יצאה כדי להקל על העומס בלשכות רשות האוכלוסין. אבל גם אם לעכשיו אתם מסודרים, כדאי לקבוע תור עתידי לחידוש הדרכון הישראלי שלכם, כדי לא להיתקע בהמשך.

איך לחדש דרכון באינטרנט?

החל ממאי 2024, ניתן לחדש דרכונים ותעודות זהות אונליין – ללא הגעה פיזית ללשכה. דרכון שהונפק דרך האינטרנט יהיה ביומטרי, ובתוקף לחמש שנים בלבד (בניגוד לעשר שנים בדרכון רגיל). לכן, הוא לא מאפשר פטור מויזה לארה”ב, ומצריך הוצאת ויזת תייר דרך השגרירות. 

שירות חידוש דרכון אונליין מתאים למי שהנפיק בעבר תעודת זהות או דרכון ביומטרי, והסכים לשמירת טביעות האצבע שלו במאגר. יש להגיש בקשה דרך האתר הממשלתי.

דרכון פג תוקף – שאלות נפוצות

  1. האם אפשר להזמין טיסה עם דרכון לא בתוקף?

מומלץ להזמין טיסה אך ורק כשיש דרכון בתוקף. עם זאת, יש חברות תעופה המבקשות את פרטי הדרכון רק בזמן הצ’ק אין ולא בזמן רכישת הכרטיס, מה שיכול לתת לכם עוד קצת זמן להתארגן.

  1. איך מאריכים תוקף דרכון?

יש לקבוע תור באתר משרד הפנים, ולהגיע כשברשותכם הדרכון הישן ותעודת זהות.

  1. איך מאריכים תוקף דרכון לקטין?

חידוש דרכון לקטין מתבצע גם הוא במשרד הפנים. עבור ילדים מתחת לגיל 6, ניתן להביא 2 תמונות פספורט במקום להצטלם בלשכה.

  1. כמה זמן לוקח לחדש דרכון?

הדרכון יישלח אליכם בדואר תוך 6 שבועות מהגשת הבקשה במשרד הפנים. שימו לב שקביעת תור למשרד הפנים עלולה לקחת זמן, ויש להיערך בהתאם.
בשנה האחרונה, קיימת מצוקת תורים במשרד הפנים ורבים מוצאים את עצמם ללא דרכון בתוקף משום שלא נערכו מספיק זמן מראש או לחילופין משלמים סכום נכבד בשדה התעופה כדי לחדש את הדרכון במקום. ההמלצה שלנו היא שגם אם אינכם מתכוונים לטוס בשנה הקרובה, במידה ולדרכון שלכם נשארה שנה אחרונה לתוקפו, קבעו את התור כבר מעכשיו ותחסכו לעצמכם את הלחץ במידה ותחליטו לטוס. 

  1. איך להזמין תור לחידוש דרכון? 

תור לחידוש דרכון ניתן להזמין באתר האינטרנט של רשות האוכלוסין וההגירה. משום שקיימת זמינות נמוכה לתורים, אנחנו ממליצים להיכנס לאתר בשעות הבוקר ולבדוק האם התפנו תורים לאותו היום. בנוסף, ניתן לבדוק זמינות לתורים גם בערים אחרות ובכך אולי למצוא תור קרוב יותר ולקצר את תהליך ההמתנה לתור. 

  1. כמה עולה לחדש דרכון פג תוקף?

חידוש דרכון עולה בין 130 ל-280 ש”ח, תלוי בעונה ובאופן התשלום (באינטרנט או בהגשת הבקשה). למשל, במידה ואתם מחדשים את הדרכון בחורף ודרך האינטרנט, העלות תהיה 130 ש”ח בלבד, ואילו חידוש דרכון בקיץ דרך הלשכה יעלה לכם 280 ש”ח.

יש לשים לב בין חידוש דרכון, לבין הוצאת דרכון מחדש. במידה והדרכון אבד / נגנב / הושחת העלויות גבוהות יותר ונעות בין 380-580 ש”ח לבגיר מעל גיל 18.
כמובן שהעלויות עבור קטינים זולות יותר ותלויות גם בגיל ובעונה. למשל דרכון ראשון עבור קטין יעלה 100 ש”ח בלבד בחורף דרך האינטרנט ו-150 ש”ח להוצאת הדרכון בלשכה. 

באתר של רשות האוכלוסין וההגירה תוכלו למצוא את כל התעריפים המשתנים, וכפי שכבר ציינו ככל שתקדימו לחדש את הדרכון בזמן תוכלו לחדש את הדרכון בעלות זולה יותר.

  1. האם אפשר לצאת מהארץ עם דרכון בתוקף לפחות מחצי שנה? 

אם המדינה אליה אתם טסים מתירה זאת – כן. עם זאת, אנחנו ממליצים בחום לדאוג שהדרכון יהיה בתוקף לפחות לחצי שנה, כדי להיות מכוסים בכל מצב. בטבלה תוכלו לראות מה התוקף הנדרש במדינה אליה אתם נוסעים. 

  1. כמה זמן לוקח לחדש דרכון בנתב”ג?

חידוש דרכון בנתב”ג יכול להתקיים גם ביום הטיסה, אבל במידה וגיליתם ביום הטיסה כי אתם צריכים לחדש את הדרכון יש להיערך ללפחות שלוש שעות של המתנה. על אף שמדובר בחידוש שמתבצע בשדה התעופה גם שם יש טפסים ובירוקרטיה שתצטרכו לבצע בשדה התעופה.

כמובן שהעלות גבוהה יותר בנתב”ג, עלות חידוש דרכון עבור בגיר מעל גיל 18 תהיה 820 ש”ח, העלות עבור קטין מתחת לגיל 18 תהיה נמוכה יותר אבל עומדת על 425 ש”ח

במידה ומראש תכננתם לחדש את הדרכון בנתב”ג כי לא מצאתם תור פנוי במשרד הפנים אנחנו ממליצים לכם להגיע יום לפני הטיסה ולהימנע מלחצים מיותר. את האגרה ניתן לשלם לפני באתר האינטרנט על מנת לקצר תהליכים. 

לרכישת ביטוח הנסיעות של פספורטכארד לחצו כאן