מגזין PassportCard

מוצ'ילרים

מוצ'ילרים בעידן הקורונה: לאן אפשר לטוס לטיול אחרי צבא?

דרום אמריקה או מרכז אמריקה? עם חיסון או עם בידוד? עם פתיחת השמיים יכולים גם הצעירים לשוב ולחלום על הטיול הגדול שלהם. המדריך השלם למוצ'ילר בזמן מגיפה עולמית
תאריך פרסום 16/06/22

חברת פספורטכארד עושה את מירב המאמצים כדי להציג מידע מדויק ועדכני, אולם ייתכנו שגיאות ו/או אי דיוקים. יודגש כי המידע הינו בגדר כלי עזר בלבד ואינו מהווה המלצה כלשהי לצורך קבלת החלטות. האחריות הינה על עושה השימוש במידע בלבד. החברה לא תישא באחריות כלשהי בגין הפסד/נזק העשויים להיגרם כתוצאה משימוש במידע זה.

כבר בגל הראשון של הקורונה, בזמן שנסגרו השמיים בכל העולם, שמענו על המטיילים הצעירים שנתקעו במדינות דרום אמריקה ואסיה השונות, וחולצו בעזרת טיסות ישראליות. עם פתיחת השמיים ההדרגתית, גם צעירים וצעירות שחלמו על טיול ארוך מתחילים לחשב צעדים מחדש. אז לאן אפשר לטוס? ומה צריך לעשות לפני? כל הפרטים.

לאן אפשר לטוס בדרום אמריקה?

אקוודור

ניתן להיכנס למדינה בטיסה בלבד. יש להציג אישור התחסנות או בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה תוך 72 שעות עד לכניסה למדינה או להציג אישור החלמה ולמלא הצהרת בריאות אותה יש להציג בכניסה.

בוליביה

ניתן להכנס בטיסה בלבד. בכניסה למדינה יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה בטווח של עד 72 שעות לפני ההגעה למדינה ולמלא הצהרת בריאות אותה יש להציג בכניסה. ישנה דרישת בידוד של 10 ימים בכניסה לבוליביה, אך במידה ואתם מחוסנים, יתכן ולא תדרשו לכך. שימו לב כי תצטרכו לדאוג לויזה לבוליביה לפני הטיסה.

ברזיל

כניסה למדינה יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, או בדיקת אנטיגן עד 24 שעות לפני, כולל מי שמגיע למדינה לקונקשיין בלבד. בנוסף יש למלא הצהרת בריאות ולהציגה עם הכניסה למדינה. לאחרונה, החמירה ברזיל את תנאי הכניסה אליה והכניסה מתאפשרת רק לתיירים מחוסנים.

ברזיל

פרו

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצע עד 72 שעות לפני הטיסה, כאשר מחוסנים בעלי אישור התחסנות ומחלימים בעלי אישור החלמה פטורים מבדיקה. בנוסף, יש למלא הצהרת בריאות לפני ההגעה למדינה ולהציגה בכניסה.

מקסיקו

אין צורך לבצע בדיקת קורונה לפני הנסיעה, אך בכניסה למדינה יש למלא שאלון רפואי אשר בודק גורמי סיכון בקרב המטיילים עם ההגעה.

קולומביה

בוגרים מגיל 18 נדרשים להציג תעודת מתחסן (עם 2 מנות לפחות) מתחת לגיל 18 אין צורך בתעודה. מחלימים שהתחסנו במנה אחת רשאים להיכנס עם תוצאת בדיקת PCR שלילית. לא מחוסנים לא מורשים להיכנס.
יש למלא טופס רישום 48 שעות לפני הכניסה..

הרים בבוליביה

לאן אפשר לטוס במרכז אמריקה?

בליז

בכניסה למדינה יש להציג בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 96 שעות לפני הטיסה או בדיקה מהירה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני. יש אפשרות לבצע בדיקה בתשלום בכניסה למדינה. בגבולות היבשתיים אין צורך בבדיקה מראש, אך נעשית בדיקה בגבול בתשלום, גם למחוסנים. בנוסף, יש להזמין מקום אירוח מראש לשלושה לילות לפחות, שיהיה בעל תו גולדן סטנדרט (מעין תו ירוק). את רשימת המקומות המאושרים תוכלו למצוא באתר התיירות של בליז.

גואטמלה

יש להציג אישור התחסנות מקורונה לפחות שבועיים מיום הנחיתה, אישור החלמה בטווח של 3 חודשים, בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה.

הונדורס

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה וכן אישור רפואי. מחוסנים יכולים להציג תעודת התחסנות במקום בדיקה. בנוסף, יש להגיש טופס immigration pre-chek לפני ההמראה.

ניקרגואה

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה וכן אישור רפואי. יש למלא הצהרת בריאות לפחות שבוע לפני הכניסה.

פנמה

מחוסנים שקיבלו 2 מנות לפחות לא נדרשים להציג בדיקה שלילית, אך לא מחוסנים צריכים להציג בדיקת PCR או אנטיגן שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה. ניתן לבצע גם בדיקת קורונה מהירה בשדה התעופה בתשלום. בנוסף, יש למלא הצהרת בריאות לפני העליה למטוס ולהציגה בכניסה. לא מחוסנים שמגיעים ממדינות בסיכון גבוה, ביניהן ישראל, אך גם ארה"ב, קובה, גואטמלה, קוסטה ריקה, בריטניה ודרום אפריקה יכנסו לבידוד של 3 ימים (על חשבונם), ובתום הבידוד יבצעו בדיקה נוספת.

קוסטה ריקה

ככלל אין חובת ביצוע בדיקת קורונה לפני הכניסה לקוסטה ריקה. מחזיקי תעודת התחסנות יכולים להכנס באופן חופשי. מי שלא מחוסן, צריך להציג ביטוח בריאות שכולל כיסוי לקורונה עד 50,000 דולר וכיסוי לינה לקורונה עד 2,000 דולר. בנוסף, על כולם למלא טופס הצהרת בריאות עד 72 שעות לפני הטיסה ולהציגה בכניסה למדינה.

העיר העתיקה בפנה

לאן אפשר לטוס בקאריביים?

ג'מייקה

לפני הטיסה לג'מייקה יש להגיש בקשת כניסה למדינה ולקבל אישור, בלעדיו לא תוכלו להכנס. בנוסף, יש להציג בדיקת קורונה (PCR) או בדיקה מהירה שלילית שבוצעו עד 72 שעות לפני הכניסה. לא מחוסנים מחויבים להכנס לבידוד בכניסה של 14 ימים בעוד שמחוסנים שהציגו תעודת חיסון, יכנסו לבידוד של 8 ימים בלבד.

האיטי

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה. בטיסה יש למלא טופס הצהרת בריאות ולהציגו בכניסה למדינה.

פוארטו ריקו

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הכניסה למדינה. בנוסף יש למלא הצהרת בריאות. נוסעים שיגיעו ללא בדיקה יחויבו לבצע אחת במדינה ולשהות בבידוד עד שיגיעו התוצאות. בנוסף יחויבו בקנס של 300 דולרים.

קובה

יש להציג בדיקות קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני ההגעה ולבצע בדיקה נוספת בשדה. יתכן ותאלצו להיכנס לבידוד בבית מלון ל-5 ימים (על חשבונכם) עד לקבלת תוצאות הבדיקה בשדה, לכן יש חובה להזמין מקום לפני ההגעה למדינה. בנוסף יש לבצע בדיקה בנחיתה (בחינם) וביום החמישי לבצע בדיקה נוספת, כדי לצאת ביום השישי. החל מ-15/11 מחוסנים יהיו פטורים מבדיקות ובידוד.

הרפובליקה הדומיניקנית

אין צורך בבדיקת קורונה, אך נוסעים יבחרו באופן רנדומלי לצורך בדיקת קורונה בשדה התעופה. כדי להיות פטורים מכך, יש להציג תעודת התחסנות או בדיקה שלילית שבוצעה עד 72 שעות מהכניסה. בנוסף, יש למלא טופס הצהרת בריאות ולהציגו בכניסה למדינה.

ג'מייקה

לאן אפשר לטוס באסיה?

סרי לנקה

בכניסה למדנה יש להציג בדיקה שלילית שבוצעה עד 48 שעות לפני ההמראה. מחוסנים וילדיהם עד גיל 12 יכולים להכנס ללא בידוד או בדיקות נוספות לאחר הנחיתה.

קמבודיה

יש להציג בדיקת קורונה (PCR) שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הנחיתה וכן ביטוח בריאות עם כיסוי של מינימום 50 אלף דולר. תיירים מחוייבים להפקיד 2,000 דולר כפקדון קורונה בשדה התעופה, כאשר חלק מהכסף ישמש לבדיקת קורונה בשדה, טיפול בהוצאות על בידוד ובדיקות במידה ויהיה בכך צורך. לאחר ההגעה, על כולם להכנס ל-14 יום בידוד במלון מיוחד מטעם המדינה.

תאילנד

ב21.12.2022 הוחלט לבטל את אישור "תאילנד פאס", האישור נתן לתיירים לשהות לילה בבידוד בכפוף לתנאים שכוללים: ביטוח, תעודת התחסנות, בדיקת קורונה ושהייה של לילה אחד במלון תחת בידוד.

ההנחיות חזרו להיות ההנחיות הקודמות: צריך בדיקת קורונה שלילית שבוצעה עד 72 שעות לפני הטיסה, תעודת כניסה (COE) וכן טופס T8.
הכניסה הראשונית היא לאיים פוקט, קוסמוי, קראבי ופאנג נה. תיירים מחוסנים יכולים להמשיך לטייל בשאר תאילנד לאחר שבוע, בכפוף לבדיקה שלילת. בעוד שלא מחוסנים לא יכולים להיכנס לתאילנד כרגע בכלל. שימו לב, מומלץ להתעדכן בנהלי הכניסה לפני שאתם טסים.

כל הפרטים על הכניסה לתאילנד תוכלו למצוא בכתבה.

הודו

5 טיפים חשובים לתרמילאות בקורונה

נרצה או לא נרצה, גם החופש הכי גדול בחיים צריך להיות מתוכנן בשנה הזאת בקפידה רבה. אם אתם הורים לצעירים שחולמים לארוז תרמיל, או שאתם צעירים שמפנטזים על המזרח / דרום אמריקה. כל מה שכדאי לשים אליו לב כשטסים לטיול תרמילאים:

1. נקיון והגיינה

הדבר הראשון והבסיסי שצריך לדאוג לו במהלך הטיול הוא ניקיון של הסביבה. אמנם בחלק מהמקומות מדובר במשימה לא קלה, אך במידת האפשר רצוי לדאוג לפני שמשכירים חדר, שהוא עובר ניקוי וחיטוי בין האורחים וגם שיש מים זורמים נקיים ככל האפשר וסבון בחדר. בנוסף, כדאי לקחת בתיק מראש חבילת מסכות גדולה, מגבוני חיטוי משטחים, מגבוני אלכוג'ל וכפפות. את אלכוג'ל בצורת נוזל עדיף שתכניסו לתוך התיק הגדול, בכדי למנוע בעיות מול חברות הטיסה.

2. כלים חד פעמיים

מטיילים רבים בוחרים להשתמש בכלים רב פעמיים אותם הם מביאים איתם, גם כדי לשמור על הסביבה וגם מתוך ענייני כשרות, אך בתקופה הקרובה, כל עוד הקורונה איתנו, רצוי דווקא לבחור בכלים חד פעמיים. כדאי להצטייד בחבילה איתה תגיעו מהארץ, למרות שבחלק מהמקומות בעולם, ניתן לקנות גם בחנויות. המלצה שלנו – בחרו כוסות וצלחות נייר ולא פלסטיק. זה גם מתכלה מהר יותר, גם מאפשר אכילה ושתייה חמה וגם קל יותר לאריזה.

3. נסיעות

בזמן טיול תרמילאות רוב הנסיעות מתבצעות בתחבורה ציבורית צפופה או על גבי כלי רכב קטנים בהם קשה לשמור על ריחוק חברתי. לכן חשוב לדאוג להיות עם מסיכה לאורך כל הנסיעה ולנקות את הידיים מיד לאחר הירידה. אם יש לכם אפשרות רצוי לבחור בכלי רכב אישי – קטנוע או אוטו, כדי לחסוך את העמידה והישיבה עם עוד המון אנשים בחלל סגור אחד.

4. מקום לינה

לצד אופי הנסיעות, חשוב לשים לב גם למקום הלינה אותו אתם בוחרים. מומלץ לבחור בבית או דירה נפרדת שלא מצריכים התקהלות מיותרת או דירות עם כניסות נפרדות לכל חדר. מטיילים רבים עוברים יעדים רבים ואיתם גם מקומות לינה, אך לאור מצב התחלואה בעולם, מומלץ לשנות מעט את אופי הטיולים ולהפוך אותם לטיולי כוכב, שמאפשרים לינה במקום אחד ויציאה יומית לאתרים בטווח בטוח.

5. קרוואן

אפשרות נוספת לטיול בטוח היא טיול בקרוואן. כך ניתן לשמור על היגיינה אישית בצורה הכי טובה, לבשל בתוך או ליד הרכב וכמובן לטייל בכל מקום מבלי להידרש לניקיון והיגיינה של מקומות לינה שונים. גם במקרה של בחירה בקרוואן, חשוב לוודא כי עבר חיטוי לפני שקיבלתם אותו, כולל המצעים (למרות שתמיד אפשר להביא מצעים מהבית). אנו ממליצים לשטוף את כל כלי האוכל בקרוואן את השירותים וכל משטח אחר בו תצטרכו להשתמש במהלך הטיול.

ביטוח נסיעות לתרמילאים (מוצ'ילרים) לחו"ל

כיוון שכאמור רוב תושבי ישראל הבוגרים כבר מחוסנים לקורונה ומחזיקים בדרכון ירוק, אפשרות ההידבקות בחו"ל יורדת, אך נכון להיות לא נעלמה. החל מה-1 באפריל פספורטכארד מבטחים מוצ'ילרים עד לחצי שנה, בעוד שרוב החברות האחרות מבטחות ל-2-4 חודשים בלבד. כך שאתם יכולים ליהנות מטיול ארוך ובטוח יותר. כמות הימים המאושרת תיקבע בהתאם לגילכם והמצב הרפואי שלכם. לאור מצב התחלואה הלא יציב בעולם, יתכנו מגבלות תנועה במדינות מסוימות ואולי אפילו עוצר תנועה מסוים, כפי שהיה בתחילת המגפה, לכן חשוב אף יותר לרכוש ביטוח מותאם לאופי הטיול שלכם. בעיקר חשוב שתקבלו מענה מסודר בעברית, 24/7, ושכל פרוצדורה רפואית שחלילה תזדקקו לה תהיה פשוטה להשגה ולא תצריך מכם להוציא כסף מכסכם בזמן אמת.

לרכישת פוליסה אונליין / להתחברות לאיזור האישי